صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۴ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

افزایش بی سابقه دوسیه های مرتبط با تروریسم در محکمه های آلمان

افزایش بی سابقه دوسیه های مرتبط با تروریسم در محکمه های آلمان

شمار دوسیه های مرتبط با تروریسم در محکمه های آلمان تقریبا چهار برابر شده است. این مسئله سبب کمبود نیروی انسانی در محکمه های فدرال شده است.
روزنامه آلمانی «ولت ام زونتاگ» در شماره روز یکشنبه خود گزارش داده است که سارنوالان آلمان طی سال روان میلادی بیش از ۹۰۰ دوسیه مرتبط با تروریسم را باز کرده اند که از این جمع، ۸۰۰ مورد مربوط به اسلامگرایان افراطی می باشد. شمار این دوسیه ها نسبت به سال گذشته تقریبا چهار برابر شده است. سال گذشته سارنوالان ۲۵۰ دوسیه مرتبط با تروریسم را روی دست گرفته بودند. در سال ۲۰۱۳ فقط ۸۰ دوسیه مربوط تررویسم در محکمه های آلمان بود.
روزنامه «ولت ام زونتاگ» در گزارش خود نوشته است که شمار ناگهانی و سریع چنین دوسیه هایی باعث کمبود نیروی انسانی در «دفتر سارنوالان فدرال آلمان» در شهر کارلسروهه شده است. به همین دلیل، تقریبا ۳۰۰ دوسیه از اداره فدرال به بازرسان ایالتی منتقل شده است.
مجله آلمانی «شپیگل» اوایل امسال گزارش داده بود که پیتر فرانک، سارنوال عمومی فدرال از وزیران عدلیه ایالت های آلمان خواسته است تا برای کمک به محکمه های فدرال، قاضی و بازرس بفرستند.
همه دوسیه های تروریسم در محکمه های آلمان الزاما مربوط به طرح حملات در آلمان نیستند. پناهجویانی از سوریه، افغانستان یا عراق که در سنگر گروه «دولت اسلامی» یا داعش یا دیگر گروه های افراطی جنگیده اند، نیز به خاطر شمولیت در یک گروه تروریستی بین المللی به محکمه کشیده شده اند بدون آن که برنامه حملاتی را در آلمان داشته باشند.