صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

فیسبوک، گوگل و توییتر به سوالات سناتورهای آمریکایی درباره مداخله روسیه پاسخ دادند

فیسبوک، گوگل و توییتر به سوالات سناتورهای آمریکایی  درباره مداخله روسیه پاسخ دادند

  قانونگذاران آمریکایی با ذکر نگرانی درباره استفاده روسیه از شبکه های اجتماعی در جریان انتخابات ۲۰۱۶ می گویند در پی تصویب قوانین تازه برای شرکت های فناوری هستند. سناتور جمهوری خواه لیندزی گراهام گفت که مقررات کنونی «موثر نیست.»
بر اساس گزارش بی بی سی، او درحالی اظهار نظر می کرد که وکلای سه شرکت فیسبوک، توییتر و گوگل در یک کمیته سنا در واشنگتن حاضر شدند تا درباره «تلاش های روسیه» برای پخش اطلاعات نادرست در جریان انتخابات توضیح دهند. فیسبوک روز دوشنبه گفت که حداکثر ۱۲۶ میلیون کاربر آمریکایی این شبکه در دو سال اخیر در معرض پست های تفرقه انگیز سیاسی و اجتماعی که توسط یک شرکت مرتبط با کرملین پخش شد قرار گرفته اند.
کالین استرچ، مشاور ارشد حقوقی فیسبوک، گفت: «ما می دانیم که بازیگران بد دست از تلاش هایشان برنخواهند داشت. باید بی وقفه بیاموزیم و بهتر شویم تا از آنها جلوتر باشیم.» شرکت های فناوری با وضع مقررات تازه مخالفند. آنها گفتند بر تلاش های خود برای شناسایی «بات ها»ی اینترنتی و پخش «اسپم» می افزایند و سعی خواهند کرد سرمنشا و ماهیت آگهی های سیاسی منتشر شده در این شبکه ها شفاف تر باشد.
برای مثال فیسبوک گفت که انتظار دارد تا پایان سال آینده ۲۰ هزار نفر را در بخش «ایمنی و امنیت» به خدمت بگیرد که دو برابر رقم کنونی است.اما سناتورها با سوالاتشان نمایندگان شرکت ها را تحت فشار قرار دادند. سه شنبه اولین روز از یک جلسه دو روزه برای پرسش از آنها بود.  ایمی کلوباچر، سناتور دمکرات از مینه سوتا، گفت: «من از این تلاش ها قدردانی می کنم، اما فکر نمی کنم کافی باشد.»
سناتور کلوباچر طرحی را برای شفاف سازی بیشتر به خصوص در زمینه آگهی های سیاسی در شبکه های اجتماعی تنظیم کرده است.
این شرکت ها گفتند با او همکاری خواهند کرد.
سناتورها پرسیدند که چرا نباید با این شرکت ها - که خود را «سکویی» اجتماعی می دانند - مثل سایر رسانه ها برخورد کرد.آنها همچنین این سوال را مطرح کردند که آیا این شرکت ها می توانند میان آزادی بیان و حقوق شخصی از یک طرف و نگرانی های مربوط به تروریسم و پروپاگاندای دولتی از طرف دیگر توازنی برقرار کنند.
جان کندی سناتور جمهوری خواه از لوییزیانا گفت: «به نظر من شما نقش خیلی مفیدی دارید اما قدرت شما مرا می ترساند.» روسیه مکررا اتهام تلاش برای نفوذ در انتخابات آمریکا که به پیروزی دونالد ترامپ منجر شد را رد کرده است.