صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترامپ در جاپان: عزم آمریکا را دست‌کم نگیرید

ترامپ در جاپان: عزم آمریکا را دست‌کم نگیرید

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، گفته است که هیچ کشوری نباید عزم آمریکا را دستکم بگیرد. وی تاکید کرده که تضمین میکند تا ارتش کشورش توانایی مورد نیاز را داشته باشد تا از آزادی و صلح دفاع کند.  آقای ترامپ این سخنان را در آغاز سفر آسیایی خود و به هنگام ورودش به جاپان اظهار کرده است.  رئیس جمهور آمریکا گفت: "هیچکس، هیچ دیکتاتوری، هیچ رژیمی .... نباید عزم آمریکا را نادیده بگیرد."
  بر اساس گزارش بی بی سی، آقای ترامپ همچنین در سخنانی قبل از فرود طیارهایش به جاپان در طیاره و در جمع خبرنگارانی که او را در این سفر همراهی میکنند گفت که انتظار دارد در طی این سفر با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، دیدار کند.
گفت: «ما کمک پوتین را در قضیه کوریای شمالی میخواهیم.»
سفر آسیایی آقای ترامپ طولانیترین سفر خارجی یک رئیسجمهور آمریکا به آسیا در ربع قرن گذشته خوانده شده است. وی پس از جاپان به کوریای جنوبی، چین، ویتنام و فیلیپین میرود.
سفر آقای ترامپ به جاپان و کوریای جنوبی در حالی آغاز شده است که تنش میان واشنگتن و پیونگیانگ در چند ماه گذشته به اوج خود رسیده و باعث نگرانی بسیاری از رهبران جهان شده که از وقوع یک جنگ اتمی در هراسند.
برهمین اساس، انتظار میرود آقای ترامپ در خلال دیدارش از جاپان و کوریای جنوبی، بر حمایت آمریکا از این دو کشور در برابر تهدیدهای کوریای شمالی، تاکیدی مضاعف کند.