صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

شاهزاده سعودی در سقوط هلی کوپتر در نزدیکی مرز یمن کشته شد

شاهزاده سعودی در سقوط هلی کوپتر در نزدیکی مرز یمن کشته شد

  تلویزیون دولتی عربستان گزارش می دهد که یک شاهزاده سعودی در سقوط هلی کوپتری در نزدیکی مرز یمن کشته شده است. کانال الاخباریه گزارش داد که شاهزاده منصور بن مقرن، فرماندار ولایت عسیر، به همراه چندین مقام سفر می کرد که هلی کوپتر حامل آنها سقوط کرد؛ اماعلت سقوط این هلی کوپتر معلوم نیست.
یک روز پیشتر عربستان سعودی گفت یک موشک بالستیک که از یمن شلیک شده بود را در نزدیکی میدان هوایی ریاض در آسمان منهدم کرده است.  همچنین در پایان این هفته پاکسازی هایی در عملیات مبارزه با فساد دامن ده ها مقام از جمله ۱۱ شاهزاده و ۴ وزیر را گرفت، حرکتی که نشانه تلاش ولیعهد عربستان برای تحکیم پایه های قدرتش تعبیر شد.
محمد بن سلمان ولیعهد عربستان هدایت نهاد مبارزه با فساد را به عهده دارد. شاهزاده منصور بن مقرن که در سقوط هلی کوپتر کشته شد پسر یک ولیعهد سابق عربستان است. پدر او، مقرن بن عبدالعزیز، چند ماه پس از به قدرت رسیدن ملک سلمان در سال ۲۰۱۵ کنار گذاشته شد. از سرنوشت سایر سرنشینان هلی کوپتر خبری در دست نیست؛ اما خبرگزاری عکاظ عربستان گفت که گزارش های تایید نشده حاکی است کسی از سقوط جان به در نبرده است. براساس این گزارش این گروه در زمان حادثه مشغول بازرسی هوایی منطقه بودند.