صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۲۷ میزان ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

میشل عون به کاردار عربستان: وضعیت سعد حریری غیرقابل قبول است

میشل عون به کاردار عربستان: وضعیت سعد حریری غیرقابل قبول است

رسانههای محلی لبنان خبر دادهاند که میشل عون رییس جمهور لبنان از وضعیت سعد حریری نخست وزیر این کشور ابراز نگرانی کرده و خواهان بازگشت او به کشور شده است. بر اساس گزارش بی بی سی، رییس جمهور لبنان در دیداری با سفرای خارجی و نمایندگان سازمان ملل، اتحادیه اروپا و اتحادیه کشورهای عرب خواستار شفاف سازی در باره وضعیت آقای حریری شد.
رسانههای لبنان همچنین خبر میدهند که میشل عون در دیدار با ولید بخاری کاردار عربستان در بیروت، وضعیت آقای حریری را "غیرقابل قبول" خوانده است. خبرگزاری رویترز از دو مقام ارشد دولت لبنان و همچنین منابع آگاه نقل کرده که آقای حریری وادار به استعفا شده و در بازداشت خانگی است و آزادی و فعالیتهای او محدود و کنترل شده است.
ادامه از ص1- نخست وزیر لبنان در ابتدای این هفته در سفری غیرمنتظره به ریاض پایتخت عربستان، متنی را در مقابل دوربین قرائت و استعفای خود را اعلام کرد و گفت چون احساس امنیت جانی نمیکند به کشورش بازنخواهد گشت.
او همچنین از حزبالله لبنان و دخالت ایران در خاورمیانه انتقاد کرد. روزنامه ایندیپندنت بریتانیا گزارش داده وقتی هواپیمای سعد حریری هفته گذشته در میدان هوایی ریاض فرود آمد بلافاصله موبایلهای آقای حریری و محافظانش توقیف شد و روزنامه الاخبار لبنان هم مدعی شد آقای حریری که شهروند عربستان است در آنجا گروگان گرفته شده است. علاوه بر این برخی گزارشهای تایید نشده حاکی است که آقای حریری تحت فشار وادار به قرائت متن استعفا شده است.