صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترامپ و پوتین درباره مبارزه با داعش در سوریه توافق کردند

 ترامپ و پوتین درباره مبارزه با داعش در سوریه توافق کردند

دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، روسای جمهور آمریکا و روسیه، توافق کردهاند که جنگ با گروه موسوم به دولت اسلامی، داعش، را تا شکست نهایی این گروه در سوریه ادامه بدهند. آقایان پوتین و ترامپ در حاشیه نشست همکاریهای آسیا-پاسیفیک، در ویتنام، با یکدیگر دیداری داشتند. بر اساس گزارش بی بی سی، دونالد ترامپ گفته است که ولادیمیر پوتین "اتهامهای مداخله در انتخابات آمریکا را بسیار توهینآمیز یافته و رنجیده، و این برای کشور ما خوب نیست."  در آستانه روی کار آمدن دونالد ترامپ، با توجه به ستایشهای او از ولادیمیر پوتین، برخی تصور میکردند که روابط آمریکا و روسیه نزدیکتر شود. اما تنش دیپلماتیک میان این دو کشور از میان نرفته است.
کرملین پس از دیدار آقایان ترامپ و پوتین در اطلاعیهای اعلام کرده است که روسای جمهور دو کشور هم عقیده هستند که بحران سوریه «راه حل نظامی ندارد».
آقایان ترامپ و پوتین از همه طرفها خواستهاند که در روند صلح جنیوا مشارکت کنند.
بنا به اطلاعیه کرملین، آنها بر ادامه جنگ علیه داعش تاکید دارند و توافق کردهاند که تماسهای موجود میان ارتش آمریکا و روسیه را حفظ کنند تا مانع از بروز حوادث احتمالی میان نیروهای مختلف ضدداعش شوند.
با بیرون راندن داعش از رقه و دیرالزور، این نگرانی هست که میان نیروهای کرد تحت حمایت آمریکا، و نیروهای سوری، ایرانی و شبه نظامیان شیعه تحت حمایت ایران درگیریهایی رخ بدهد.
به گزارش اینترفکس سرگئی لاوروف و رکس تیلرسون، وزیران امور خارجه روسیه و آمریکا، هم با یکدیگر ملاقاتی داشتهاند.