صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۵ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سازمان عفو بین المللی بشار اسد را متهم به جنایت ضد بشری کرد

سازمان عفو بین المللی بشار اسد را متهم به جنایت ضد بشری کرد

سازمان عفو بین الملل می گوید که دولت بشار اسد جنایات ضد بشری را مرتکب شده است. از آغاز جنگ در سوریه تا حال ۳۳۰ هزار تن جان باخته اند.
به گزارش دویچه وله، سازمان عفو بین الملل می گوید که محاصره کردن بسیاری مناطق در سوریه و بیجاکردن اجباری ساکنان این مناطق توسط نیروهای بشار اسد جنایت علیه بشریت پنداشته می شود.
این سازمان که مقر آن در شهر لندن بریتانیا است ادعا می کند که نیروهای اسد مناطق تحت محاصره را با جنگنده های هوایی شان هدف بمباران قرار داده اند و جریان رسیدن مواد کمکی به نیازمندان را مختل کرده اند. از منظر این نهاد بین المللی، ساکنان مناطق محاصره شده از نبود مواد غذایی، ادویه و مواد سوخت رنج می برند.
بر بنیاد یافته های سازمان عفو بین الملل، توافقنامه آشتی میان طرف های درگیر در سوریه و ایجاد مناطق امن پی آمدهای ویرانگری را برای افراد ملکی در پی داشته است. در گزارش تازه این نهاد آمده است که «راه حل های دیپلوماتیک» سبب شده است که حقوق مردم نقض گردند.
در بخشی از این گزارش تاکید شده است که دولت سوریه به هدف افزایش فشار بر مخالفین مسلح، به گونه «هدفمند مردم را از محلات شان بیجا کرده و بسیاری را نیز به قتل رسانیده است».
گزارش سازمان عفو بین الملل بر بنیاد گواهی ۱۳۰ تن که شامل امدادرسانان، آگاهان امور، خبرنگاران و نمایندگان سازمان ملل می شود گردآوری شده است. بر بنیاد یافته های سازمان ملل، از آغاز جنگ سوریه در سال ۲۰۱۱ تا به حال بیش از ۳۳۰ هزار تن در سوریه جان باخته اند.