صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بیش از ۲۰۰ نفر در حمله به مسجدی در مصر کشته شدند

بیش از ۲۰۰ نفر در حمله به مسجدی در مصر کشته شدند

در اثر تیراندازی و انفجار در مسجدی در مصر دهها نفر کشته و زخمی شدهاند. در چند ساعت پس از حمله شمار قربانیان اعلامشده افزایش یافته است. منابع مصری میگویند در این حمله ۲۳۵ نفر کشته و بیش از ۱۲۰ نفر هم مجروح شدهاند.
به گزارش بیبیسی، محaل حادثه مسجد روستای روضه در ولسوالی بئرالعبد در شمال شبهجزیره سینا است. این ولسوالی در غرب شهر عریش و در ساحل دریای مدیترانه است.
روز جمعه، ٣ قوس (٢٤ نوامبر)، منابع خبری مصر گزارش کردند که افراد مسلح به مسجد روضه حمله کردند و پس از انفجار بمب در این مسجد، آن را به گلوله بستند.
گفته میشود که هنگام این حمله، گروهی از ماموران امنیتی و اعضای خانوادههای آنان مشغول عبادت در مسجد بودند.  ریش در شمال صحرای سینا قرار دارد و این منطقه محل فعالیت اعضای گروههای اسلامگرای تندرو بوده است که به خصوص اعضای واحدهای نظامی و امنیتی مصر را هدف حمله قرار میدهند. از زمان برکناری محمد مرسی، رئیس جمهوری سابق مصر، در چهار سال پیش، بر شدت اقدامات خشونتآمیز این گروهها افزوده شده است. به گزارش تلویزیون مصر، در پی این حمله، جلسه امنیتی دولت مصر به ریاست عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری، تشکیل شد.