صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

روسیه: روابط با آمریکا به بدترین وضع خود رسیده است

روسیه: روابط با آمریکا به بدترین وضع خود رسیده است

دمیتری مدودف، نخستوزیر روسیه گفته است روابط با آمریکا از زمان جنگ سرد به بدترین وضع خود رسیده است. نخستوزیر روسیه، گفته است دونالد ترامپ مقصر وخیم شدن روابط میان دو کشور نیست و او را فردی صمیمی برای برقراری ارتباطات شخصی خوانده است.  به گزاaرش بی بی سی، آقای مدودف در عین حال از نمایندگان کنگره آمریکا انتقاد و آنها را متهم کرده که با استفاده از کارت روسیه میخواهند بر آقای ترامپ نفوذ داشته باشند. دمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین هم آمریکا را متهم کرده که با استفاده از تحریمها، میخواهد قشر تجاری روسیه را به مقابله با ولادیمیر پوتین وادارد.  روابط آمریکا و روسیه پس از الحاق کریمه به روسیه رو به وخامت گذاشت.
مطرح شدن ادعاهای دخالت روسیه در انتخابات ریاستجمهوری آمریکا هم بر این روابط سایه افکنده و وضع تحریمها علیه روسیه اگرچه با موافقت و همراهی آقای ترامپ همراه نبوده اما باعث شده تا این روابط بیش از پیش سرد شود.
در همین حال سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، ایالات متحده را متهم کرده که درصدد تحریک کوریای شمالی به تشدید فعالیتهای موشکی خود است.
آقای لاوروف، درخواست نماینده آمریکا در سازمان ملل متحد برای قطع روابط کشورها با کوریای شمالی را رد کرده و گفته است روسیه معتقد است تحریمها باعث حل بحران نمیشود و خواهان مذاکره شده است.
به دنبال آزمایشهای موشکی و هستهای کوریای شمالی، تحریمهایی علیه کوریای شمالی وضع شده و چین و روسیه هم از این تحریمها حمایت کردهاند.
آمریکا تهدید کرده که در صورت بروز جنگ، حکومت کوریای شمالی «کاملا نابود خواهد شد.»
کوریای شمالی روز چهارشنبه، برای اولین بار در دو ماه گذشته دست به آزمایش موشکی زد و مدعی شد با این موشک، قاره آمریکا در دسترس است.
اما متخصصان دفاعی میگویند کوریای شمالی احتمالا هنوز توانایی پرتاب موشک حامل کلاهکی که قابلیت ورود مجدد به جو زمین را داشته باشد، ندارد.