صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن کشته شد

عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن کشته شد

بنا بر اطلاعیه وزارت کشور حوثیها در یمن علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین این کشور، کشته شده است. شبکههای انترنتی و رسانههای نزدیک به حوثیها تصاویری را از جسد علی عبدالله صالح منتشر کردهاند. علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن، بنا به گزارشهایی که از سوی رسانههای هوادار شبهنظامیان حوثی منتشر شده، کشته شده است.
شبکه تلویزیونی المسیره وابسته به انصارالله، صبح دوشنبه (۴ دسمبر) اطلاعیهای را در این ارتباط از سوی وزارت داخله حوثیها منتشر کرد. به گزارش خبرگزاری آلمان تصاویری از جسد رئیس جمهوری پیشین در شبکههای اجتماعی و سایتهای انترنتی هواداران حوثیها منتشر شده است.
در ابتدا خبرهای ضد و نقیضی در این باره منتشر شده بود و مشخص نبود که این تصاویر به طور قطعی مربوط به جسد علی عبدالله صالح باشد. گفته میشود که رئیس جمهور پیشین یمن در درگیری با شبهنظامیان حوثی کشته شده است.
محافل نزدیک به رئیس جمهور پیشین یمن در ابتدا از تایید گزارشها و شایعات مبنی بر کشته شدن علی عبدالله صالح خودداری کردند.
روز یکشنبه گزارشهایی مبنی بر برخورد شدید نیروهای حوثی و طرفداران صالح در صنعا از سوی خبرگزاریها منتشر شده بود. بنا به این گزارشها نیروهای حوثی به اقامتگاه صالح نزدیک شده بودند.
رئیس جمهوری پیشین یمن در سالهای اولیه شانه به شانه و در کنار شبهنظامیان شیعه حوثی علیه رژیم وقت یمن در مبارزه شرکت کرده بود. حدود پنج روز پیش پس از این که صالح به همکاری خود با حوثیها خاتمه داد، در صنعا درگیری میان نیروهای هوادار او و طرفداران حوثیها آغاز شد. او اعلام آمادگی کرده بود که بنا به شروطی همکاری خود با عربستان سعودی را از سر گیرد.
صالح روز شنبه ۲ دسامبر در تلویزیون یمن گفته بود: «من همه برادران در کشورهای همجوار و متحدانشان را فرا میخوانم تعرض علیه یمن را متوقف سازند. بعد از آن ما فصلی جدید خواهیم گشود و با یکدیگر برخوردی مثبت خواهیم داشت.»