صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۱ عقرب ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اولین واکنش ترامپ بعد از تصمیم او درباره اورشلیم

اولین واکنش ترامپ بعد از تصمیم او درباره اورشلیم

به دنبال بروز ناآرامیها در مناطق فلسطینی و ادامه اعتراضات بینالمللی به تصمیم ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن اورشلیم به عنوان پایتخت اسرائیل، او اکنون به حفظ آرامش و خویشتنداری دعوت میکند.
دونالد ترامپ که معمولا از طریق توییتر با طرفدارانش در ارتباط است، به دنبال تصمیم خود درباره شناسایی اورشلیم (بیت المقدس) به عنوان پایتخت اسرائیل تا کنون واکنش رسمی نشان نداده بود. این بار ولی او از طریق سخنگوی خود اظهارنظر کرد.
سخنگوی ترامپ در داخل هواپیمای مخصوص ریاست جمهوری Air Force One در مسیر فلوریدا اعلام کرد که رئیس جمهور ترامپ امیدار است که صدای بردباری بر صدای نفرت غلبه کند.
به گفته سخنگوی ترامپ رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفته است که او برای رسیدن به توافق برای صلحی پایدار میان اسرائیل و فلسطینیها تلاش خواهد کرد.
تصمیم ترامپ در جهت به رسمیت شناختن اورشلیم  به عنوان پایتخت اسرائیل موجی از اعتراضات جهانی را برانگیخت.
آخرین خبرها از درگیری فلسطینیها با پولیس و نیروهای امنیتی اسرائیل در اورشلیم و مناطق فلسطینینشین از کشتهشدن دو نفر و مجروحشدن ۷۶۰ نفر دیگر حکایت دارند. از این عده ۲۶۱ نفر در اثر شلیک گلوله مجروح شدهاند. از طرفی سازمان آزادیبخش فلسطین اعلام کرده است تا زمانی که آمریکا از تصمیم خود منصرف نشود، هیچگونه مذاکرات صلحی با دولت اسرائیل صورت نخواهد گرفت.