صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ایران از آمریکا به سازمان ملل شکایت می‌کند

 ایران از آمریکا  به سازمان ملل  شکایت می‌کند

محمدجواد ظریف گفت، جمهوری اسلامی علیه ادعای آمریکا مبنی بر تحویل تسلیحات به حوثیهای یمن، به سازمان ملل شکایت میبرد. نیکی هیلی با نمایش قطعات باقیمانده از موشک شلیکشده حوثیها به ریاض، آن را ساخت ایران معرفی کرده بود. به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا در روز یکشنبه (۱۷ دسمبر)، محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در ایمیلی به خبرگزاری روسی اسپوتنیک، از قصد جمهوری اسلامی برای شکایت بردن از آمریکا به سازمان ملل متحد، در رابطه با اتهام تحویل تسلیحات به حوثیهای یمن خبر داده است. به نقل از دویچه وله، نیکی هیلی، نماینده آمریکا در سازمان ملل،...
پنجشنبه گذشته در یک کنفرانس خبری در واشنگتن، قطعات باقیمانده موشک شلیکشده از سوی حوثیها به ریاض را به نمایش گذاشت و مدعی شد که این موشک در ایران و در مجتمع صنعتی شهید باقری ساخته شده و به حوثیهای یمن تحویل داده شده است.
به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، اتهام نیکی هیلی علیه ایران در حالی مطرح شده که سازمان ملل هنوز به نتیجه قطعی در مورد منشأ موشک پرتابشده حوثیها به ریاض نرسیده است. وزیر خارجه ایران در حاشیه همایش تخصصی انعکاس موازین حقوق بشر در قوانین کیفری ایران گفته است: «آمریکا برای سر پوش گذاشتن بر حضور خود در منطقه و اقداماتی که میتواند جنایت جنگی محسوب شود اتهامات بیپایهای را با نشان دادن یک تکه آهن علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح میکند».
محمدجواد ظریف افزود: «در اینکه صحبتهای خانم هیلی هیچ مستنداتی نداشت شکی نیست و حتی برای غربیها هم در این خصوص قانعکننده نبوده است». ظریف ایالات متحده را متهم کرده که این ادعاها را برای به فراموشی سپردن حضور آمریکا در جنایات در منطقه و بهخصوص در یمن و نیز تصمیم به رسمیت شناختن اورشلیم (بیتالمقدس) به عنوان پایتخت اسرائیل مطرح میکند.