صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

قطع همکاری میانمار با بازرس ویژه حقوق بشر سازمان ملل

قطع همکاری میانمار با بازرس ویژه حقوق بشر سازمان ملل

میانمار به گزارشگر مستقل سازمان ملل در امور حقوق بشر این کشور اعلام کرده است که با او دیگر همکاری نمیکند و همچنین به وی اجازه دسترسی به کشور نمیدهند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، یانگ لی، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور وضعیت حقوق بشر میانمار اعلام کرد: قرار بود من در ماه جنوری برای بررسی وضعیت حقوق بشر به میانمار به خصوص به ایالت راخین بروم. وی ادامه داد: عدم همکاری میانمار با من را میتوان به عنوان بزرگترین نشانه مبنی بر اینکه اتفاقات ناگواری در ایالت راخین و همچنین در سایر ایالتهای این کشور در حال رخ دادن است، در نظر گرفت. چندی قبل دولت میانمار پس از وقوع سرکوبهای شدید علیه مسلمانان روهینگیا، روند دسترسی فعالان حقوق بشر و نمایندگان مجامع بینالمللی به ایالت راخین را مسدود کرد که این اقدام با واکنشهای بسیاری مواجه شد. پیشتر نیز عفو بین الملل خواستار دسترسی کامل بازرسان به ولایت راخین شده بود.
 گروه پزشکان بدون مرز گفته در خشونتهای اخیر حدود ۷۰۰۰ تن از اعضای این اقلیت کشته شدند. این در حالی است که از ماه آگست تاکنون نزدیک به ۶۵۵ هزار آواره روهینگیایی برای فرار از خشونتهای میانمار از مرز وارد بنگلادش شدهاند.