صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

روسیه به ایالات متحده از مداخله در انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد

روسیه به ایالات متحده از مداخله در انتخابات ریاست جمهوری هشدار داد

وزارت امور خارجه روسیه انتقاد ایالات متحده را در خصوص محروم شدن الکسی ناوالنی از نامزدی در انتخابات سال آینده این کشور، مردود دانسته است. ماریا زاخاروف، سخنگوی وزارت خارجه روسیه دیروز (چهارشنبه) ابراز کرد که این موضعگیری ها "مداخله در انتخابات روسیه" دانسته می شود. 
به گزارش دویچه وله، زاخاروف افزود: «من مطمین هستم که این اعلامیه اداره ایالات متحده اولین نخواهد بود. این یک مداخله مسقیم در روند انتخابات و امور داخلی روسیه می باشد».
یک سخنگوی حکومت ایالات متحده به دنبال تصمیم کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه مبنی بر ممنوعیت ناوالنی از نامزدی و پیشبرد مبارزات انتخاباتی سال ۲۰۱۸ پیش از این با ابراز نگرانی تاکید کرده بود که اقدام صورت گرفته "وضع محدودیت بر صداهای مستقل" پنداشته می شود.

این در حالیست که الکسی ناوالنی پس از تصمیم کمیسیون انتخابات روسیه، از همه هوادارانش خواست که انتخابات سال آینده را تحریم کنند. ناوالنی همچنان تاکید کرد که گویا ولادیمیر پوتین "به گونه وحشتناک از مبارزه در برابر من ترسیده است". الکسی ناوالنی به دلیل آنچه که محکومیت تعلیق شده به زندان عنوان شده است، اجازه ندارد که در انتخابات روسیه به عنوان نامزد ریاست جمهوری اعلام موجودیت بکند. در واقع این مجازات سیاسی در برابر کمپاین های ضد فساد ناوالنی تلقی می شود.