صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۳ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پوتین خواستار همکاری واقع بینانه ترامپ در سال ۲۰۱۸ شده است

پوتین خواستار همکاری واقع بینانه ترامپ در سال ۲۰۱۸ شده است

هرچند سخنگوی کرملین مناسبات آمریکا و روسیه را یکی از "سرخوردگی های" سال عنوان کرده، اما ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه میخواهد بدون در نظر داشت این مساله، به گفتگوهایش با دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده ادامه دهد. گفتگوهای سازنده میان امریکا و روسیه برای تقویت ثبات استراتیژیک در جهان، اهمیت ویژه ای دارد. 
به گزارش دویچه وله، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در پیام سال نو اش به رهبران جهان روابط با واشنگتن را دارای اهمیت بزرگ خوانده است. آقای پوتین در سال جدید میلادی خواستار همکاری های سازنده، به هدف چشم انداز درازمدت با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شده است.  
قبل از این دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین گفته بود که مناسبات میان امریکا و روسیه یکی از نا امیدی های بزرگ سال بوده است. او اظهار داشته: «موقفی را که واشنگتن در برابر کشور مان در پیش گرفته، می تواند تنها سبب پشیمانی شود.» براساس گفته های وی تلاش های زیاد پوتین در راستای گفتگو ها بی پاسخ مانده است.

از ماه ها بدینسو هر دو طرف مدعی اند که روابط دوجانبه آنها به پایین ترین سطح اش رسیده است. در کنار تنش ها در اوکرایین و سوریه، بیشتر اتهام های مبنی بر مداخله روسیه در انتخابات آمریکا، مناسبات این دو ابر قدرت جهانی را متاثر ساخته است.