صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

توافق احزاب آلمان بر سر تعیین حد نهایی برای ورود پناهجویان

توافق احزاب آلمان بر سر تعیین حد نهایی برای ورود پناهجویان

احزاب ائتلافی آلمان در پیشنویس خود بر سر تعیین حد نهایی برای پناهجویان جدید به توافق رسیدند. بر این اساس، قرار شده است تا سالانه فقط حدود ۲۰۰ هزار پناهجوی جدید وارد آلمان شوند.
به گزارش دویچه وله، در پیشنویسی که انگلا مرکل صدراعظم آلمان از حزب «دموکرات مسیحی» و سوسیال دموکرات ها روی آن توافق کرده اند، گفته شده است: «ما تصمیم گرفته ایم که شمار [پناهجویان] تازه وارد باید از ۱۸۰ هزار تا ۲۲۰ هزار سالانه بیشتر نشود». خبرگزاری فرانسه با استناد به کاپی این پیشنویس، این گزارش را نشر کرده است.
در ارتباط با مسئله الحاق اعضای خانواده پناهجویانی که اقامت موقت دریافت کرده اند، در این توافق مقدماتی گفته شده است که از محدودیت های جاری باید کاسته شود.
بر اساس این توافق، از پارلمان آلمان خواسته شده است تا قانونی را تا پایان ماه جولای تصویب کند که به موجب آن یک هزار نفر از اعضای خانواده های پناهجویان هر ماه بتوانند به آلمان بیایند.
انگلا مرکل، صدراعظم آلمان مدت طولانی بود که از خواست حزب همکارش، «اتحاد سوسیال مسیحی» بایرن مبنی بر تعیین حد نهایی برای ورود شمار پناهجویان به آلمان، خودداری کرده بود. اما او پس از پیروزی در انتخابات ماه سپتمبر که در آن اکثریت را از دست داد، توافق کرد تا در این مسئله تجدید نظر کند تا به این ترتیب تنش در بین همکاران محافظه کار خود را پایان ببخشد.
تصمیم انگلا مرکل برای ورود بیش از یک میلیون آواره از مناطق جنگزده به آلمان در سال ۲۰۱۵ باعث اختلاف نظر شدید در سیاست این کشور شد.