صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سازمان ملل: ۲۲ میلیون یمنی نیازمند کمک مبرم هستند

سازمان ملل: ۲۲ میلیون یمنی نیازمند کمک مبرم هستند

سازمان ملل دیروز(سهشنبه) اعلام کرد، بیش از سه چهارم یمنیها اکنون احتیاج مبرم به کمکهای انسانی همزمان با تداوم جنگ در این کشور دارند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، دفتر امور بشردوستانه سازمان ملل اعلام کرد: در حال حاضر حدود ۸.۴ میلیون یمنی با خطر قحطی روبرو هستند در حالی که این میزان در سال ۲۰۱۷ معادل ۶.۸ میلیون تن بود.
آنگونه که سازمان ملل اعلام کرده حدود ۲۲.۲ میلیون تن از جمعیت ۲۹ میلیون نفری یمن معادل ۷۶ درصد جمعیت این کشور وابسته به نوعی کمک هستند و تعداد این نیازمندان در طی شش ماه گذشته افزایش یک و نیم میلیون نفری داشته است.
با این حال تلاشهای سازمان ملل برای رسیدگی به بحران انسانی یمن که از آن به عنوان بدترین بحران انسانی حال حاضر جهان یاد شده از بابت محاصره فلج کننده بنادر یمن از سوی ائتلاف تحت رهبری عربستان با اخلال جدی مواجه شده است.
بعد از آنکه در ماه نوامبر شبهنظامیان حوثی یمن با موشکی میدان هوایی شهر ریاض را مورد حمله قرار دادند ائتلاف تحت رهبری عربستان حتی تحویل کمکهای سازمان ملل به این کشور را نیز متوقف کرد اما بعدا بعضی از بنادر را آزاد کرد.
روز دوشنبه یک کشتی حامل چهار جرثقیل متحرک که چندین ماه با ممنوعیت مواجه شده بود توانست سرانجام در بندر حدیده یمن پهلو بگیرد.
حدود ۷۰ درصد واردات یمن از طریق حدیده انجام میشود و استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل گفت: این جرثقیلها به میزان چشمگیری تخلیه محمولههای کمکهای انسانی را تسریع خواهند کرد.