صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۴ حوت ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پزشک کاخ سفید: عملکرد ذهنی ترامپ عادی است

پزشک کاخ سفید: عملکرد ذهنی ترامپ عادی است

پس از انجام معاینات ذهنی بر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پزشک کاخ سفید می گوید نشانه ای غیرعادی در او دیده نمی شود و او در سلامت کامل به سر می برد. به گزارش بی بی سی، رانی جکسون گفت: "من در مورد توانایی ذهنی یا عملکرد مغزی عصبی او نگرانی ندارم.
" آقای ترامپ هفته پیش برای سه ساعت مورد معاینه قرار گرفت که اولین معاینه کامل او از زمان رسیدن به قدرت بود. این معاینات پس از آن انجام شد که یک کتاب تازه جنجالی به حدس و گمان ها درباره سلامت روانی رئیس جمهور آمریکا دامن زده است.  دکتر جکسون که در کاخ سفید با خبرنگاران صحبت می کرد گفت که وضع سلامت کلی رئیس جمهور "عالی" است. او گفت: "همه اطلاعات نشان می دهد که او سالم است و تا پایان دوره ریاست جمهوری این سلامتی را حفظ خواهد کرد."
 او افزود: «پرهیز همیشگی او از سیگار و الکل باعث شده از سلامت بلندمدت قلبی و سلامت کلی جسمی برخوردار باشد.»
با این حال او گفت که آقای ترامپ که ۷۱ سال دارد می تواند از رژیم غذای کم چرب تر و ورزش بیشتر بهره ببرد. آقای ترامپ روز جمعه در مرکز پزشکی والتر رید در ایالت مریلند توسط پزشکان ارتش معاینه شد. دکتر جکسون که لقب رسمی او «پزشک رئیس جمهور» است جزو تیم از پزشکان بود. او که افسر نیروی دریایی است در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما هم همین پست را داشت.
وزارت امور کهنه سربازان آمریکا برای شناسایی مشکلات مغزی عصبی از «ارزیابی روان شناختی مونترآل» استفاده می کند.
این تست از جمله قدرت تمرکز و توجه، حافظه، زبان، محاسبه و جهت یابی را آزمایش می کند.
مایکل ولف در کتاب پرسروصدای «آتش و خشم» درباره رئیس جمهور آمریکا نوشته است که همه دستیاران رئیس جمهور در کاخ سفید او را «بچه ای» می بینند که فورا باید نیازهایش را برطرف کرد.