صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۴ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نیروهای ترکیه وارد عفرین در شمال سوریه شدند

نیروهای ترکیه وارد عفرین در شمال سوریه شدند

نخستوزیر ترکیه از ورود نیروهای نظامی این کشور به عفرین در شمال سوریه خبر داده است. بنعلی یلدریم، نخستوزیر ترکیه، گفته امیدوار است که نیروهای زمینی این کشور با هدف ادامه عملیات خود علیه نیروهای کرد "واحدهای مدافع خلق" وارد خاک سوریه شوند و این نیروها را از عفرین خارج کنند. روز شنبه هفته جاری ترکیه اعلام کرد که بیش از یکصد حمله هوایی در این منطقه انجام داده است. به گزارش بی بی سی، یک سخنگوی "واحدهای مدافع خلق" گفته است که براثر حملات ترکیه در روز شنبه دستکم ۹ نفر کشته شدهاند که به گفته وی ۶ نفر آنها غیرنظامی هستند.
شهر مرزی عفرین از سال ٢٠١٢ در اختیار واحدهای مدافع خلق بوده است. برخی از گزارشها حاکیست که نیروهای مسلح مورد حمایت ترکیه اکنون به داخل این شهر نفوذ کردهاند.
پیشتر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، از آغاز عملیات زمینی نیروهای کشورش علیه کردها در شهر عفرین در شمال سوریه خبر داده بود. آقای اردوغان بار دیگر نیروهای کرد مستقر در سوریه را به عنوان بخشی از نیروهای حزب کارگران کردستان (پ ک ک) محکوم کرد. ترکیه واحدهای مدافع خلق را گروهی تروریستی دانسته و گفته است به آن اجازه حضور در نزدیکی مرز خود را نمیدهد. مقامات ترکیه بارها تاکید کردهاند که نیروهای این گروه با نیروهای پکک که ترکیه آن را گروهی تروریستی میداند، متحد هستند.
پیشتر سوریه به ترکیه در مورد حمله احتمالی به شمال این کشور هشدار داد. وزارت خارجه روسیه نیز از این عملیات اظهار نگرانی کرده و خواستار خویشتنداری طرفهای درگیر شده است.