صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پوتین: هدف فهرست منتشرشده از سوی آمریکا، مردم روسیه است

 پوتین: هدف فهرست منتشرشده از سوی آمریکا، مردم روسیه است

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، میگوید که فهرست منتشرشده از سوی آمریکا که واشنگتن میگوید به کرملین نزدیک هستند، در عمل همه مردم روسیه را مورد هدف قرار داده است. پیشتر وزارت مالیه آمریکا فهرستی از ۱۱۴ سیاستمدار و ۹۶ الیگارش روسیه را که برخی از آنان نزدیک به ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری این کشور هستند منتشر کرده است. گفته میشود این فهرست بخشی از قانون تحریم ها علیه روسیه برای دخالت در انتخابات آمریکا است. هرچند آمریکا تاکید کرده است که افراد شامل آن هدف تحریم های جدید قرار نخواهند گرفت، اما برخی از آنها هماکنون تحت تحریم هستند.
کنگره آمریکا قانون مقابله با دشمنان آمریکا از طریق تحریمها موسوم به قانون کاتسا را در ماه آگست تصویب کرد. این قانون علیه سیاست های ایران، روسیه و کوریای شمالی است. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، آن را امضا کرد و در عین زمان مخالفت خود را با آن اعلام کرد.
مقامهای آمریکایی روسیه را به دخالت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در آمریکا متهم میکنند. اما دولت روسیه این اتهام را بارها رد کرده است. کاخ کرملین گفته است نشر این فهرست میتواند به اعتبار افرادی که شامل آن شده اند آسیب وارد کند.
دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، نشر این فهرست را تلاش برای دخالت در انتخابات آتی ریاست جمهوری روسیه خوانده است. این فهرست که به طور غیررسمی به نام «فهرست پوتین» شناخته می شود شامل ۴۲ نفر از مشاوران آقای پوتین و وزرای کابینه او مانند دیمیتری مدودف، نخست وزیر و سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه، با رهبران سازمان های جاسوسی و مقامات تجاری است.