صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۳۰ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

درخواست ناتو برای دستیابی به راهکاری سیاسی میان ترکیه و آمریکا در مورد سوریه

درخواست ناتو برای دستیابی به راهکاری سیاسی میان  ترکیه و آمریکا در مورد سوریه

ناتو اقدامات ترکیه در عفرین را زیرمجموعه این نهاد نمیداند و در تلاش است تا طرفهای حاضر در سوریه همچون ترکیه و آمریکا را به سمت همکاری برای دستیابی به یک «راهکار سیاسی» سوق دهد.
ینس استولتنبرگ، سرمنشی ناتو در نشست سالانه کمیته آتلانتیک ناروی در نشستی خبری با حضور ارنا سولبرگ، نخستوزیر این کشور، وقایعی را که پس از ورود ترکیه در عفرین رخ داده «نفرتانگیز» دانست.
سرمنشی ناتو اظهار کرد، با این وجود، به دلیل آنکه ناتو در صحنه این درگیریها حضور ندارد، انقره باید با سایر کشورهای حاضر در این درگیری و به ویژه آمریکا مذاکره کند.
ناتو عضوی از ائتلاف جهانی به رهبری آمریکا برای شکست داعش است که در سوریه فعالیت میکند. آنان از نیروهای دموکرات سوریه که تحت حمایت واحدهای مدافع خلق قرار دارند، پشتیبانی میکنند.
واحدهای مدافع خلق کنترل سه بخش سوریه را از جمله عفرین که گزارشی از حضور داعش در آنها وجود ندارد، در دست دارند.
جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا اظهار کرد، در صورتی که پرتابهایی از این سوی مرز به سمت ترکیه صورت بگیرد، «100 درصد» از این کشور حمایت میکنند.
واحدهای مدافع خلق که از جانب ائتلاف مبارزه با داعش آموزش دیده و مسلح و تجهیز شده است، حمله به ترکیه را تکذیب میکند.
ترکیه مدعی است که حملاتش به عفرین به منظور مبارزه با «تروریسم» و حفاظت از مرزهایش صورت گرفته، اما با این حال عملیات «شاخه زیتون» کشته شدن صدها غیرنظامی را در پی داشته است.