صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اسرائیل: حمله‌ای وسیع علیه اهداف سوری و ایرانی انجام دادیم

اسرائیل: حمله‌ای وسیع علیه اهداف  سوری و ایرانی انجام دادیم

اسرائیل میگوید روز شنبه دهم فیبروری یک حمله هوایی در مقیاس وسیع علیه اهداف سوری و ایرانی در سوریه انجام داده است. سوریه هم میگوید چند هواپیمای اسرائیلی را هدف قرار داده است.
به گزارش بی بی سی، در عین حال سخنگوی ارتش اسرائیل میگوید اسرائیل به دنبال درگیری بیشتر با ایران و سوریه نیست. ارتش اسرائیل در بیانیهای میگوید که به ۱۲ هدف، از جمله سه هدف مربوط به پدافند هوایی سوریه و چهار هدف مرتبط با سازوبرگ نظامی ایران در سوریه حمله کرده است.
سانا، خبرگزاری رسمی سوریه میگوید پدافند هوایی این کشور حمله اسرائیل را دفع کرده است. اسرائیل سقوط یک جنگنده اف-۱۶ خود را تایید کرده است. این جنگنده در شمال اسرائیل سرنگون شده و یکی از خلبانهای آن «شدیدا زخمی» شده و دیگری سالم است. موشکهای سوریه باعث سقوط این جنگنده شدهاند. از جزئیات خسارات و تلفات احتمالی حملات اسرائیل در سوریه گزارشی منتشر نشده است.
گروه ناظر حقوق بشر سوریه گزارش داده است که حمله اسرائیل به مناطقی در جنوب غربی دمشق و همچنین مناطقی در شرق حمص از طلوع آفتاب به مدت چند ساعت ادامه داشت.
اعلام حمله وسیع اسرائیل پس از آن انجام شد که اسرائیل از رهگیری و ساقط کردن یک هواپیمای بیسرنشین ایرانی خبر داد.
حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه، درباره سقوط این هواپیمای بیسرنشین گفته است: « ما هیچ خبری از جانب اسرائیل را تایید نمیکنیم اگر سوریها تایید کنند ما نیز تایید خواهیم کرد چون اسرائیلیها دروغگو هستند.»
تلویزیون سوریه گفته است توانسته است حملات اسرائیل را «دفع» کند و بیش از یک جنگنده اسرائیلی را هدف قرار داده است اما سخنگوی ارتش اسرائیل گفته است تنها یک جنگنده هدف قرار گرفته است.
صدای آژیر خطر در مناطقی در بلندیهای جولان و شمال اسرائیل از جمله در بیتشئان شنیده شده است. ساکنان این مناطق گفتهاند صدای انفجارهایی را در این منطقه نزدیک به مرز اردن و سوریه شنیدهاند.
همچنین گزارش شده درگیریهایی در بلندیهای جولان میان نیروهای ارتش سوریه و نیروهای مخالف بشار اسد در جریان است.