صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ جدی ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اظهار آمادگی آمریکا برای مذاکره بدون پیش‌شرط با کوریای شمالی

اظهار آمادگی آمریکا برای مذاکره  بدون پیش‌شرط با کوریای شمالی

مایک پنس، معاون رییس جمهوری آمریکا گفته است واشنگتن آماده گفتوگوی بدون پیششرط با کوریای شمالی است.
این صحبت آقای پنس، از تغییر موضع آشکار آمریکا حکایت دارد. او به واشنگتنپست گفت اگر کوریای شمالی مایل به گفتوگو باشد، دولت ترامپ هم حاضر به این کار خواهد بود. اما مایک پنس در عین حال تاکید کرد تا زمانی که پیونگیانگ برای پایان دادن به برنامه تسلیحات هستهای خود قدم برندارد، تحریمهای سفت و سخت آمریکا علیه کوریای شمالی همچنان به قوت خود باقی خواهد بود.
به گزارش بی بی سی، آقای پنس در راه برگشت به آمریکا در کوریای جنوبی صحبت میکرد. او برای افتتاحیه بازیهای المپیک زمستانی به سئول رفته بود و با مون جائه -این، رییس جمهوری کوریای جنوبی هم دیدار کرد.
دولت دونالد ترامپ پیشتر گفته بود تنها در صورتی با کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی وارد مذاکره میشود که او آماده صحبت درباره کنار گذاشتن برنامه هستهای کشورش باشد.
معاون رییس جمهوری آمریکا به واشنگتنپست گفت در جریان ملاقاتش با رییس جمهوری کوریای جنوبی، با چارچوبی برای تعامل بیشتر با پیونگیانگ موافقت کرده است.
مایک پنس در حالی درباره امکان مذاکره آمریکا با کوریای شمالی صحبت کرده است که روز چهارشنبه پس از دیدار با شینزو آبه، نخستوزیر جاپان گفته بود مردم کوریای شمالی تحت «استبدادیترین رژیم در جهان امروز» زندگی میکنند. آقای پنس گفته بود که آمریکا به زودی تحریمهای کوبندهای علیه کوریای شمالی به اجرا خواهد گذاشت تا آن کشور را وادار کند برنامههای هستهای و موشکی خود را کنار بگذارد.