صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۲۶ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

۶۶ تن در سقوط هواپیمای مسافربری در ایران کشته شدند

۶۶ تن در سقوط هواپیمای مسافربری در ایران کشته شدند

مقامات در ایران تایید کردند که همه ۶۶ سرنشین هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی آسمان که در جنوب این کشور سقوط کرد، جان باخته اند. این هواپیمای مسافربری از پایتخت ایران حرکت کرده بود و به سوی شهر یاسوج پرواز می کرد.
یک سخنگوی شرکت هواپیمایی آسمان به تلویزیون دولتی ایران گفت که اطلاعات به دست آمده می رساند که همه ۶۶ مسافری که در این هواپیما بودند، در نتیجه این رویداد کشته شده اند.
محمد تقی طباطبایی روز یکشنبه، 29 دلو، گفت که این هواپیما ۶۰ مسافر به شمول کودکان را حمل می کرد. شش تن دیگر شامل دو پیلوت، دو فرد امنیتی و دو خدمه پرواز بوده اند.
وی گفت که این هواپیما به کوه دنا برخورد کرده که ۴۴۰ متر ارتفاع دارد. به گفته این مسئول شرکت هواپیمایی آسمان، هواپیمای پرواز «ای تی آر ۷۲» از نوع توربوپروب دو ماشینه بود که برای پروازهای مسیر کوتاه بین شهری استفاده می شد.
این هواپیما در منطقه ای در نزدیکی شهر سمیروم دچار حادثه شد که در ۶۲۰ کیلومتری جنوب تهران موقعیت دارد.
خبرگزاری فارس ایران نوشته که این هواپیمای مسافربری یک شرکت هواپیمایی تجاری از تهران به مقصد یاسوج برخواسته بود و ۵۰ دقیقه بعد سقوط کرد.
در نتیجه سال ها تحریم بین المللی به دلیل برنامه هسته ای ایران، شرکت های هواپیمایی این کشور نمی توانند قطعات مورد نیاز برای تعمیر و ترمیم طیاره های شان را به دست آورند و این امر تاثیرات مرگباری بر امنیت پروازها در این کشور گذاشته است.