صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پولیس اسرائیل از نخست وزیر و همسرش بازجویی کرد

پولیس اسرائیل از نخست وزیر و همسرش بازجویی کرد

پولیس اسرائیل از نخست وزیر و همسرش به ظن ارتباط با پرونده تخلف در بزرگترین شرکت مخابرات این کشور بازجویی کرده است.
روز جمعه، ١١ حوت (٢ مارچ)، رادیو اسرائیل گزارش کرد که پولیس در ارتباط با پیگیری پرونده فساد مالی در شرکت مخابرات بازک برای اولین بار از بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر، و همسرش سارا بازجویی کرده است. به گزارش خبرگزاری رویترز صبح جمعه یک موتر نیروی پولیس با دو مامور هنگام ورود به اقامتگاه رسمی نخست وزیر مشاهده شد و رادیو اسرائیل نیز گفته است که همزمان، خانم نتانیاهو در پوسته پولیس در شهر تل اویو حضور یافت.
به گزارش بی بی سی، آقای نتانیاهو، که چهارمین دوره نخست وزیری خود را میگذراند، در دو پرونده دیگر تخلف مالی هم مظنون به رشوهخواری است اما تمامی اتهامات را رد کرده است.
در جدیدترین مورد که به ‹پرونده ٤٠٠٠ ‹ شهرت یافته، پولیس گفته است که سهامداران عمده شرکت مخابرات بازک در برابر دستور نخست وزیر به سازمانهای نظارتی دولتی برای برخورد بهتر با این شرکت، موافقت کردند که در وبسایتهای خبری خود وجهه مطلوبتری از نخست وزیر و خانم نتانیاهو ارائه دهند.در حال حاضر، شائول الوویچ، سهامدار عمده شرکت بازک همراه با یکی از سخنگویان سابق آقای نتانیاهو در بازداشت پولیس به سر میبرند اما هر دو نفر هرگونه تخلفی را به شدت انکار کردهاند. همچنین، شلومو فیلبر، از نزدیکان نخست وزیر و مدیرکل سابق وزارت مخابرات اسرائیل نیز در ارتباط با همین پرونده بازداشت شده و رسانههای خبری اسرائیل گفتهاند که او داوطلب شده است تا به عنوان شاهد سارنوالی در محاکمه احتمالی حضور یابد.