صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

رئیس‌جمهور کوریای جنوبی فرستاده ویژه به کوریای شمالی اعزام می‌کند

رئیس‌جمهور کوریای جنوبی  فرستاده ویژه به کوریای شمالی اعزام می‌کند

دفتر ریاست جمهوری کوریای جنوبی اعلام کرد، مون جائه این، رئیسجمهور این کشور قصد دارد بعد از شرکت موفقیت آمیز پیونگ یانگ در بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ یک فرستاده ویژه را به کوریای شمالی اعزام کند.
به گزارش سیانان، براساس اعلام کاخ ریاست جمهوری کوریای جنوبی، مون جائه این در گفتوگو تلفنی با دونالد ترامپ، رئیسجمهور آمریکا گفته که سفر این فرستاده ویژه به کوریای شمالی در آینده نزدیک صورت خواهد گرفت. به نظر میرسد که این اقدام قرار است یک پاسخ مستقیم به دعوت شخصی کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی از مون جائه این برای سفر به کشورش باشد؛ دعوتی که از سوی خواهر رهبر کوریای شمالی در جریان  بازیهای المپیک زمستانی تقدیم به رئیسجمهور کوریای جنوبی شد.
با این حال به نظر نمیرسد که مون جائه این تدارکی برای سفر شخصی خودش به کوریای شمالی دیده باشد اما اینکه او فرستاده ویژه به پیونگ یانگ میفرستد یک اقدام نخست و مهم خواهد بود. چندین مقام کوریای شمالی پیش از سفر خواهر رهبر کوریای شمالی به کوریای جنوبی به مناسبت بازیهای المپیک زمستانی دیدارهای رودررو با مقامهای کوریای جنوبی داشتند که برای نخستین بار در دو سال اخیر صورت گرفت.