صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۶ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پوتین در نطق پیروزی روس‌ها را به وحدت فراخواند

پوتین در نطق پیروزی روس‌ها را به وحدت فراخواند

کمیسیون انتخابات روسیه در گزارشی اعلام کرد به دنبال شمارش ۹۹.۸۱ درصد از آرا ولادیمیر پوتین با کسب ۷۶.۶۷ درصد آرای مردمی به پیروزی قاطع در انتخابات ریاست جمهوری این کشور دست یافته است.
به گزارش شبکه خبری آر تی، این کمیسیون همچنین اعلام کرد: حدود ۱۱۱ میلیون شهروند روسیه، حدود ۶۰ درصد مردم در انتخابات ریاست جمهوری این کشور شرکت کردهاند.
براساس گزارش کمیته انتخابات بیش از یک میلیون تن از مردم کریمه به پوتین رای دادهاند.
پوتین پس از اعلام پیروزی در انتخابات در جمع حامیانش حاضر شد و در پاسخ به این سوال که آیا به دنبال ریاست جمهوری مجدد در سال ۲۰۳۰ میباشد، با خنده، گفت : چه فکری می کنید. حرفی که می زنید کمی خنده دار است. فکر می کنید که من اینجا میمانم تا ۱۰۰ ساله شوم؟ نه!
پوتین که در سال ۲۰۲۴ ،۷۲ ساله خواهد شد دیگر واجد شرایط برای  کاندیداتوری دور بعدی انتخابات ریاست جمهوری روسیه نخواهد بود.
بر اساس قانون اساسی این  کشور هر رییس جمهور میتواند تنها دو دوره متوالی به عنوان رییس جمهور خدمت کند. پوتین در پاسخ به این سوال که آیا در سال ۲۰۳۰ به فکر ریاست جمهوری خواهد بود، گفت : در حال حاضر هیچ طرحی برای اصلاحات قانون اساسی ندارم. گوش کنید به نظرم چیزی که شما در حال حاضر میگویید کمی خنده دار است.