صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

وزیرخارجه بریتانیا رهبرحزب مخالف دولت را «احمق مفید» برای روسیه خوانده است

وزیرخارجه بریتانیا  رهبرحزب مخالف دولت را «احمق مفید» برای روسیه خوانده است

بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا، جرمی کوربین،رهبرحزب مخالف کارگر را «احمق مفید برای کرملین»خوانده است.
وزیر خارجه بریتانیا در پی واکنش رهبرحزب مخالف دولت بریتانیا به ماجرای مسمومیت جاسوس دو جانبه سابق روسیه در سالزبری این سخنان را اظهار داشته است.
آقای جانسون گفت که جرمی کوربین با خودداری از «حمایت بیچون وچرا» از نقطه نظرهای دولت بریتانیا در این مورد به «تبلیغات»روسیه اعتبار میبخشد.
بر اساس گزارش بی بی سی، بوریس جانسون همچنین اظهار داشت که حزب کارگر با زیرسوال بردن نقطه نظرهای کارشناسان سلاحهای کیمیاوی « خود را اسباب مسخره کرده است.»
روسیه هرگونه ارتباطی با حمله چهارم ماه مارچ به سرگئی اسکریپال و دخترش را رد میکند و از دولت بریتانیا خواسته است تا اسناد و مدارک خود در مورد چنین ارتباطی را در اختیارش بگذارد.
بوریس جانسون در هفتهنامه ساندی تایمز،چاپ لندن، منکردست داشتن دولت بریتانیا در این حمله شد و میگوید که روسیه «عمدا سعی دارد که واقعیات تلخ را زیر آواری از دروغ و اطلاعات نادرست دفن کند.»
وزیر خارجه بریتانیا همچنین نوشته است که تنها عاملی که به دروغ های روسیه اعتبار می بخشد حمایت سیاستمداران کشورهای دیگر از تلاشهای روسیه برای سرپوش گذاشتن برواقعیات است و افزوده: «با کمال تاسف به این نتیجه رسیده ام که جرمی کوربین هم به این تلاش ها پیوسته است.»
پس از آن که پورتون دان، آزمایشگاه وزارت دفاع بریتانیا اعلام کرد که نمیتواند منبع و منشا دقیق سم اعصاب استفاده شده علیه سرگئی اسکریپال و دخترش را تعیین کند، روسیه خواهان تشکیل اجلاس شورای سازمان منع سلاحهای کیمیاوی شد.
دراین نشست اضطراری که روز چهارشنبه (چهارم اپریل)در شهر لاهه هلند برگزار شد درخواست روسیه برای برای تحقیق مشترک درباره مسموم کردن جاسوس سابق، سرگئی اسکریپال و دخترش رد شد.