صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۹ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بریتانیا: حملات سوریه مسیر جنگ را تغییر نخواهد داد

بریتانیا:  حملات سوریه مسیر جنگ را تغییر نخواهد داد

بوریس جانسون، وزیر امور خارجه بریتانیا، اذعان کرده است که حملات اخیر به رهبری آمریکا در خاک سوریه، مسیر جنگ در این کشور را تغییر نخواهد داد.
آقای جانسون دیروز یکشنبه ۱۵ اپریل گفت که پیامد ناگوار محدود کردن حملات به تاسیسات کیمیاوی سوریه این است که جنگ همچون گذشته ادامه خواهد داشت.
به گفته آقای جانسون، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه مصمم است که راه خود به برقراری نوعی صلح را با "سلاخی" ادامه دهد.آقای جانسون از روسیه خواسته است تا متحدش، دولت سوریه را به پای میز گفتوگو در مذاکرات مورد حمایت سازمان ملل در جنیوا بیاورد.  به گزارش بی بی سی، همزمان جرمی کوربین ، رهبر حزب کارگر، حزب مخالف دولت در بریتانیا که قبلا حمله به سوریه را «از نظر قانونی سوال برانگیز» خوانده بود گفت که دخالت نظامی در سوریه تنها در صورتی قابل تایید است که با حمایت سازمان ملل متحد انجام شود.
وزارت دفاع آمریکا روز شنبه اعلام کرد که حملات آمریکا، بریتانیا و فرانسه به سه مرکز در نزدیکی حمص و دمشق «برنامه تسلیحات کیمیاوی سوریه را سالها به عقب برده است.»
پیشتر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، به دولت سوریه هشدار داده بود در صورتی که این کشور بار دیگر دست به حمله کیمیاوی بزند، آمریکا آماده است تا مجددا به سوریه حمله کند.
سوریه انجام چنین حملهای را تکذیب میکند و روسیه آن را صحنهسازی مخالفان برای مقصر جلوه دادن دولت سوریه میداند.