صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱ دلو ۱۳۹۷

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تلویزیون سوریه: بازرسان سازمان منع تسلیحات کیمیاوی وارد دوما شدند

تلویزیون سوریه: بازرسان سازمان منع تسلیحات کیمیاوی وارد دوما شدند

تلویزیون دولتی سوریه میگوید که بازرسان سازمان منع استفاده از تسلیحات کیمیاوی ( OPCW ) وارد شهر دوما شدهاند.
پیشتر گفته شده بود که به این بازرسان اجازه داده شده که روز چهارشنبه (امروز) از نقاطی که ظن استفاده از سلاح کیمیاوی در آنها میرود، بازدید کنند.
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفته بود که میتواند «تضمین کند» که روسیه در محل وقوع حمله دوما هیچ نوع «دستکاری» نکرده است.
پیشتر کنت وارد، فرستاده آمریکا به سازمان منع استفاده از تسلیحات کیمیاوی گفته بود آمریکا «نگران آن است که روسیه در بازدید اخیر خود از محل وقوع حمله با دستکاری شواهد به دنبال از میان بردن آثار حمله کیمیاوی باشد.»
با این همه آقای لاوروف حمله ادعایی کیمیاوی در دوما را تکذیب کرد و گفت آنچه در گزارشها و شبکه های اجتماعی دیده میشود «صحنهسازی» بوده است.
به گزارش بی بی سی، او گفت نمیتواند درباره دیگر رهبران جهان «بیادبانه» صحبت کند اما تمام شواهد ارائه شده توسط رهبران فرانسه، آمریکا و بریتانیا براساس گزارشهای رسانهها و شبکههای اجتماعی بوده است.
بازرسان سازمان منع سلاحهای کیمیاوی در سوریه به سر میبرند تا درباره اینکه آیا دولت بشار اسد با سلاح کیمیاوی به شهر دوما حمله کرده، تحقیق کنند.
این بازرسان روز شنبه وارد سوریه شدند به این امید که فورا اجازه دسترسی به محل حمله روز ۷ اپریل در حومه دمشق را پیدا کنند؛ حملهای که گفته میشود در آن ده ها نفر با علائم مربوط به حمله ای کیمیاوی کشته شدند.