صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۵ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سازمان ملل از اتریش به خاطر نقض حقوق بشر انتقاد کرد

سازمان ملل از اتریش به خاطر نقض حقوق بشر انتقاد کرد

سازمان ملل متحد از گسترش نقض حقوق بشر در سراسر جهان و برخورد با مهاجران انتقاد کرد. در میان کشورهایی که از آنان انتقاد شده، اتریش نیز شامل است که عضو اتحادیه اروپا می باشد.
زید رعد الحسین کمیسار حقوق بشر سازمان ملل متحد در ویانا پایتخت اتریش گفت این مهم است که از فقیرترین مردم در حاشیه جوامع انسانی محافظت شود.
کمیسار حقوق بشر سازمان ملل متحد گفت در اتحادیه اروپا نیز همواره انسان های بیشتر و بیشتری به حاشیه رانده شده و بذر نفرت و ترس توسط عوامگرایان کاشته می شود. رعد الحسن افزود: «ما باید این نفرت پراکن ها، این ویرانگران، این انزواگرایان و این ناسیونالیست های قومی را عقب بزنیم». کمیسار حقوق بشر سازمان ملل متحد این اظهاراتش را در بیست و پنجمین سالروز اعلامیه جهانی حقوق بشر ویانا بیان کرد که در سال ۱۹۹۳ توسط ۱۷۱ کشور جهان تصویب شد.
این کمیسار عالی سازمان ملل متحد در امور حقوق بشری از اتریش نیز انتقاد کرد؛ جایی که به گفته وی اخیرا اظهارات سیاسی «دروغین و فتنه انگیزی» مطرح شده اند که خلاف مفاد و اهداف اعلامیه حقوق بشر ویانا می باشند.
اتریش در حال حاضر از سوی حکومت ائتلافی میان حزب محافظه کار مردم اتریش «او وی پی» و حزب راستگرای آزادی اتریش «اف پی او» رهبری می شود، حزبی که سیاست ضد مهاجرت دارد.