صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۴ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

بشار اسد با رهبر کوریای شمالی دیدار می‌کند

 بشار اسد با رهبر کوریای شمالی دیدار می‌کند

رسانههای دولتی در کوریای شمالی از برنامه کیم جونگ اون، رهبر این کشور برای دیدار با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه در کوریای شمالی خبر دادهاند.
در این گزارش به زمان مشخصی برای این دیدار اشاره نشده است.
بر همین اساس، رسانههای دولتی در کوریای شمالی از بشار اسد نقل کردهاند: "من به جمهوری دموکراتیک خلق کوریا خواهم رفت و با کیم جونگ اون دیدار میکنم." به گزارش برخی از خبرگزاریها این دیدار احتمالا در پیونگ یانگ، پایتخت کوریای شمالی انجام می شود. دفتر رئیس جمهوری سوریه هنوز به انتشار این خبر واکنشی نداشته است.
 خبر دیدار احتمالی رئیس جمهوری سوریه و رهبر کوریای شمالی در حالی منتشر شده که قرار است کیم جونگ اون و دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا،۱۲ جون با هم در سنگاپور دیدار کنند.
آقای ترامپ یک هفته پس از آن که گفت ملاقات سنگاپور را لغو میکند، اعلام کرده است که دیدارش با کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی، در همان تاریخ از پیش برنامهریزیشده انجام میشود.
آقای ترامپ این خبر را پس از میزبانی کیم یونگ چول، مقام بلندپایه کوریای شمالی در کاخ سفید اعلام کرد. این مقام ارشد کوریای شمالی نامهای از کیم جونگ اون را به دونالد ترامپ تحویل داده است.
آقای ترامپ گفت این نامه «بسیار جالب بوده» و ممکن است زمانی محتوای آن را منتشر کند. او کمی بعد از این حرف گفت هنوز نامه را نخوانده و حتی هنوز آن را باز نکرده است.
رئیس جمهور آمریکا گفت در ملاقاتش با هیات کوریای شمالی مسایل حقوق بشری را مطرح نکرده است.
در صورت دیدار رهبران کوریای شمالی و آمریکا، این اولین ملاقات میان رهبران وقت دو کشور خواهد بود.
این دیدار با استقبال کوریای جنوبی، چین و جاپان روبرو شده است. دولت چین گفته است دیدار رهبر کوریای شمالی و رئیس جمهور آمریکا کلید خلع سلاح هستهای در شبه جزیره کوریا است.