صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۴ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترامپ و کیم جونگ اون در هتل مجلل جزیره سنتوزا دیدار می‌کنند

ترامپ و کیم جونگ اون  در هتل مجلل جزیره سنتوزا دیدار می‌کنند

کاخ سفید دیدار کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی و دونالد ترامپ، رئیسجمهوری آمریکا در هتل مجللی در جزیره سنتوزا سنگاپور را تائید کرده است.
این دیدار قرار است ۱۲ جون برگزار شود اما جزئیات آن هنوز مشخص نیست و بسیاری از گزارشهای منتشره در این باره غیر رسمی و تائید نشده هستند.
این اولین بار خواهد بود که یک رهبر کوریای شمالی و رئیسجمهوری آمریکا با همدیگر دیدار میکنند. آقای ترامپ روز سهشنبه گفت برنامههای این دیدار "خیلی خوب دارند پیش میروند."
رئیسجمهوری آمریکا به خبرنگاران گفت: "روابطی در حال ساخته شدن هستند، مذاکرات زیادی پیش از سفر در حال انجام هستند . در باره دیدار با رهبر کوریای شمالی گفته است «خیلی مهم است، چند روز خیلی مهمی خواهند بود.»
سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید در توییتر تائید کرده که نشست رهبران آمریکا و کوریای شمالی در هتل ۵ ستاره کاپلا انجام خواهد شد.
به نظر میرسد رهبران کوریای شمالی و آمریکا در مکان دیگری اقامت خواهند کرد. به احتمال قوی آقای ترامپ به هتل شانگری لا، جایی که روسای جمهوری پیشین آمریکا هم در آنجا بودهاند، خواهد رفت و آقای کیم هم احتمالا در هتل رجیس سنگاپور مستقر خواهد شد.
جزیره سنتوزا سنگاپور ۵۰۰ هکتار وسعت دارد و دارای استراحتگاههای مجلل، بندرهای تفریحی خصوصی و باشگاههای متعدد گلف است.
البته این جزیره سابقه خونینی هم دارد از جنگ گرفته تا حضور دزدان دریایی.
سنگاپور در قرن نوزدهم از مهمترین مراکز تجاری بریتانیا بود و به دلیل قرار گرفتن میان هند و چین، جایگاه و اهمیت ویژهای داشت.
پیش از حاکمیت بریتانیا هم سنگاپور از مهمترین مراکز بازرگانی بود و بسیاری از بازرگانان و تجار در کنار دزدان دریایی به آن سفر میکردند.
نام قبلی سنتوزا، پولائو بلاکانگ ماتی بود که ترجمه آن میشود «جزیرهای پس مرگ» که اشارهای است به شهرت خشن این جزیره در مواجهه با دزدان دریایی.
بیشتر ساکنان این جزیره را مردم مالایی، چینی و بوگیسها تشکیل میدادند. بوگیسها مردمانی هستند که ریشه در جزیره سولاوسی اندونزیا دارند.