صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۲۸ جدی ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دیدار ترامپ-پوتین به رغم اعلام جرم آمریکا علیه افسران روسیه برگزار می‌شود

دیدار ترامپ-پوتین  به رغم اعلام جرم آمریکا علیه افسران روسیه برگزار می‌شود

سارا سندرز، سخنگوی کاخسفید گقته با وجود اعلام جرم وزارت عدلیه آمریکا علیه ۱۲ افسر اطلاعاتی ارتش روسیه، دیدار روز دوشنبه آقای ترامپ با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در هلسینکی، فنلند، مطابق برنامه قبلی اعلام شده برگزار میشود. چاک شومر، رهبر دموکراتها در سنا خواستار لغو این دیدار شده بود.
در حالی که  عصر جمعه دونالد ترامپ در محل اقامت ملکه بریتانیا با الیزابت دوم دیدار میکرد، راد روزنستاین، معاون وزارت عدلیه آمریکا با طرح شکواییه ۲۹ صفحهای، ۱۲ افسر اطلاعاتی ارتش روسیه را متهم کرد که با هک کردن کامپیوترهای حزب دموکرات در خلال انتخابات سال ۲۰۱۶ تلاش کردهاند با تخریب هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات، بر نتایج انتخابات آمریکا تاثیر بگذارند.
اقدامی که بسیاری از سیاستمداران آمریکا، آن را «حمله به دموکراسی» کشورشان نامیدهاند و در عصر دیجیتال، آن را هم سنگ حمله نظامی علیه مواضع آمریکا قلمداد کردهاند.
بر همین اساس چاک شومر، رهبر دموکراتها در مجلس سنا، عصر جمعه رسما از رئیسجمهور خواست دیدار روز دوشنبه خود با ولادیمیر پوتین را در اعتراض به این اقدامات کرملین لغو کند.
بر اساس گزارش بی بی سی، همزمان وزارت خارجه روسیه با «منسوخ» خواندن این اتهامات آنها را رد کرده و گفته مشتاقانه منتظر برگزاری اجلاس سران دو کشور است.
یوری اوشاکوف، از مشاوران کرملین گفته روابط مسکو و واشنگتن در وضع خیلی بدی است و «ما به دنبال یک شروع تازه و ترمیم آن هستیم».