صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۹ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پولیس لندن: کوبیدن موتربه حفاظ پارلمان حمله تروریستی بوده است

پولیس لندن: کوبیدن موتربه حفاظ پارلمان حمله تروریستی بوده است

مردی که با موتربه بلوکهای بتونی حفاظ اطراف ساختمان پارلمان بریتانیا برخورد کرده بود به اقدام تروریستی دست زده بود.
روز سه شنبه، ۲۳ اسد(۱۴ اگست)، پولیس لندن اعلام کرد که مردی که موترخود را به سرعت به حفاظ های سیمانی اطراف ساختمان پارلمان بریتانیا کوبیده بود بازداشت کرده است. ساعاتی بعد منابع پولیس گفتند که این حادثه عمدی بوده و این مرد بیست و چند ساله به ظن اقدام برای ارتکاب عملیات تروریستی بازداشت شده است.
به گفته پولیس، راننده این موتر عمدا تعدادی دوچرخه سوار را در حوالی ساختمان پارلمان زیر گرفت و سپس به سوی پارلمان راند اما با حفاظ بتونی نصب شده در اطراف ساختمان برخورد کرد.
در پی این حادثه، منطقه اطراف پارلمان به روی رفت و آمد مسدود شده است.
تصاویری از این حادثه که در رسانههای اجتماعی منتشر شده مردی را با با کت سیاه نشان میدهد که به او دستبند زده اند و مأموران پولیس او را از کنار یک موتر نقرهای رنگ دور میکنند.
در ابتدا مشخص نبود که آیا این فرد عمدا در نظر داشت موتررا به ساختمان پارلمان بکوبد یا این یک حادثه ترافیکی بوده است اما گزارشهای اولیه حاکی از آن است که چند عابر در این حادثه زخمی شدهاند.
بعضی از شاهدان عینی گفتهاند که موتر با سرعت بسیار در نزدیکی نردههای اطراف پارلمان حرکت میکردو به گفته آنان، به نظر میرسد که موتر دارای پلت جلو نیست.
بعضی شاهدان عینی گفته بودند که به نظر میرسید که راننده در نظر داشت چند دوچرخه سوار را زیر بگیرد هرچند برخی دیگر اظهار داشته بودند که موترپس از برخورد با چند دوچرخهسوار از مسیر خود منحرف شد و به حفاظ بتونی اطراف پارلمان برخورد کرد.
سال گذشته میلادی لندن شاهد چند مورد حملات تروریستی بود که تلفاتی برجای گذاشت.
روز ٢٢ مارچ، راننده یک موتر عابران را روی پل وستمینستر، در کنار ساختمان پارلمان، عمدا زیر گرفت و ٦ نفر را کشت و حدود ٤٠ نفر دیگر را زخمی کرد. عامل این حمله خالد مسعود نام داشت و ظاهرا در حمایت از داعش دست به این اقدام زده بود.
روز ٣ جون، یک وانت با سه سرنشین روی پل لاندن بریج عابران را زیر گرفت و سپس مهاجمان از آن خارج شدند و با کارد به عابران و مشتریان چند کافه و بار حمله کردند. این حادثه یازده کشته برجای گذاشت که شامل هر سه فرد مهاجم بود. داعش مدعی شد که طرفداران آن این حمله را انجام دادهاند.
در همان ماه، راننده یک وانت در نزدیکی مسجد فینزبوری پارک به سوی کسانی که از مسجد خارج میشدند راند و پولیس این اقدام را «تروریستی» توصیف کرد. در این حادثه چند نفر زخمی شدند و یک نفر نیز جان خود را از دست داد. ظاهرا راننده این خودر در صدد انتقامجویی از مسلمانان به خاطر حمله عوامل داعش بود.