صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۱ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سازمان ملل: ده ها کودک در حمله هوایی عربستان کشته شدند

 سازمان ملل: ده ها کودک در حمله هوایی عربستان کشته شدند

در حملات هوایی که ائتلاف به رهبری عربستان سعودی روز پنجشنبه علیه یمن انجام داد، دست کم ۲۲ کودک و ۴ زن کشته شدند. سازمان ملل این حملات را محکوم کرده و خواهان قطع بمبارانها شده است.
به گفته منابع سازمان ملل روز پنجشنبه اول سنبله (۲۳ آگست) نیروهای ائتلافی که به رهبری عربستان سعودی علیه نیروهای حوثی یمن عمل میکنند، طی دو حمله هوایی دست کم ۲۶ غیرنظامی را به قتل رساندهاند.
به گزارش دویچه وله، مارک لوکاک، از سخنگویان سازمان ملل، خبر داده که در دو حمله هوایی عربستان به حدیده، که در تسلط نیروهای حوثی است، دستکم ۲۲ کودک و ۴ زن کشته شدهاند به گفته لوکاک کودکانی که به قتل رسیدند، میان منطقه حوثیها و نیروهای دولت مرکزی یمن، در حال فرار بودند.
او افزود: «در دو هفته اخیر این دومین بار است که حملات هوایی تحت رهبری عربستان سعودی به قتل مردم بیدفاع میانجامد». او از بیتوجهی به زندگی و امنیت شهروندان غیرنظامی به شدت انتقاد کرد.
دولت امارات که یکی از شرکای اصلی ائتلاف ضدشورشیان یمن محسوب میشود، حملات هوایی اخیر را واکنشی به عملیات افراد مسلح حوثی دانسته است.
سازمان یونیسف، بنیاد سازمان ملل متحد در امر حمایت از کودکان، حمله ائتلاف عربی به یمن را به شدت محکوم کرد و خواهان متوقف شدن آن گشت.
هنریتا فور، مدیر اجرائی یونیسف در نیویورک انتقاد کرد که قربانیان جنگ داخلی یمن در درجه اول مردم عادی، به ویژه کودکان بیگناه هستند.
روز ۹ آگست در یک حمله هوایی نیروهای ائتلاف به یک اتوبوس مکتب در ولایت سعاده ۵۱ نفر کشته شدند، که ۴۰ نفر از آنها کودک بودند.