صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

واشنگتن پست: ترامپ جلوی تقدیر رسمی از مک‌کین را گرفته است

واشنگتن پست:  ترامپ جلوی تقدیر رسمی از مک‌کین را گرفته است

دونالد ترامپ تنها به توییتی کوتاه درباره مرگ جان مککین اکتفا کرد. طبق یک گزارش، تقدیری رسمی از سناتور مککین آماده بوده، اما اجازه انتشار نیافته است. جلوگیری از چنین تقدیری، ترامپ را با انتقاد زیادی مواجه کرده است.
به گزارش دویچه وله، بر اساس یک گزارش، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ، تقدیر از جان مککین، سناتور فقید جمهوریخواه را از طریق صدور بیانیهای رسمی رد کرده است.
روزنامه «واشنگتن پست» روز یکشنبه (۲۶ اگست) با استناد به سخنان مشاوران پیشین و کنونی کاخ سفید گزارش داد، ترامپ به مشاوران ارشد خود گفته است که ترجیح میدهد به جای تقدیر رسمی، تنها توییتی کوتاه را به مناسبت درگذشت این سناتور منتقد خود منتشر کند.
طبق این گزارش، از جمله سارا سندرز، سخنگوی ترامپ و جان کلی، رئیس ستاد کارکنان کاخ سفید، طرفدار تقدیری رسمی از سناتور فقید آمریکایی بوده و مککین را «قهرمان» نامیدهاند. حتی سندرز نسخه نهایی بیانیهای رسمی را هم برای ترامپ آماده کرده بوده که منتشر نشده است.
ترامپ شنبه گذشته، اندکزمانی پس از مرگ مککین، تنها به انتشار توییتی کوتاه و تشریفاتی درباره مرگ او اکتفا کرد. او در این توییت همدردی خود با خانواده مککین را اعلام کرد، بدون اینکه واژهای برای تقدیر از این منتقد جمهوریخواه خود بیابد. کاخ سفید نیز بیانیهای طولانیتر در مرگ مککین صادر نکرد.
پیام ترامپ در توییتر موجی از انتقاد را علیه او برانگیخت.