صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

یکشنبه ۱ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

دادگاه غیرعلنی پناهجویی که نوجوان آلمانی را به قتل رساند

دادگاه غیرعلنی پناهجویی که نوجوان آلمانی را به قتل رساند

شهر کوچک کاندل در غرب آلمان از زمان قتل یک دختر نوجوان شاهد گردهمآیی گروههای افراطی است. این دختر ۱۵ ساله با ضربات چاقوی یک پناهجوی نوجوان به قتل رسید. حکم این پرونده قرار است تحت تدابیر شدید امنیتی اعلام شود.
به گزاش دویچه وله، حکم عبدل د. قرار است دوشنبه ۱۲ سنبله (سوم سپتمبر) تحت تدابیر شدید امنیتی اعلام شود.  عبدل د. پناهجویی است که شش ماه پیش یک دختر ۱۵ ساله آلمانی به نام مییا را در شهر کوچک کاندل مقابل یک فروشگاه لوازم بهداشتی با ضربات چاقو به قتل رساند.
ماجرای قتل مییا بازتاب گستردهای در آلمان داشت و اعتراض بسیاری را نسبت به سیاستهای پناهجویی دولت آلمان برانگیخت. پرونده این قتل در دادگاهی غیرعلنی برگزار شد.
دادستان پرونده عبدل د. را متهم کرد که دوست دختر سابق خود را به دلیل «حسادت و انتقامگیری به دلیل تربیت فرهنگی خود» دسمبر سال ۲۰۱۷ میلادی با ضربات چاقو  به قتل رسانده است.
این پناهجو احتمالأ شهروند افغانستان است و زمان قتل گفته بود که ۱۵ سال دارد.
متهم زیر ۱۸ سال؟
عبدل د. اپریل سال ۲۰۱۶ میلادی بدون مدارک شناسایی وارد خاک آلمان شد و به عنوان «پناهجوی نوجوان بدون همراه» ثبت نام کرد. مقامات اداره مهاجرت و پناهندگی او را به منطقهای نزدیک شهر کاندل فرستادند و او  در مکتب این شهر با مییا آشنا شد.
در پی قتل خشونتبار مییا در شهر کاندل بحث بر سر سن واقعی این پناهجوی مهاجم بالا گرفت. بسیاری خواستار انجام آزمایشهای پزشکی برای تعیین سن او شدند.
اما انجام این آزمایشها، سن دقیق او را مشخص نکرده است. نتیجه این آزمایشها نشان میدهد که سن این پناهجو میتواند تا دو سال بیشتر از سنی باشد که او ادعا میکند.
دادگاه احتمال میدهد که سن این پناهجو ۱۷ سال و شش ماه باشد. علیرغم اینکه تردید در مورد سن او  هنوز به طور کامل برطرف  نشده است، دادگاه پرونده او بر اساس قوانین جزایی افراد زیر هجده سال برگزار شد.
در نتیجه حداکثر مجازاتی که ممکن است برای او تعیین شود ده سال حبس است. اگر این متهم بالای هجده سال داشته باشد، حداکثر به ۱۵ سال زندان محکوم میشود.