صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

پنجشنبه ۲۹ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

امکان حمله ارتش اسرائیل به مواضع نظامی ایران در عراق

امکان حمله ارتش اسرائیل  به مواضع نظامی ایران در عراق

وزیر دفاع اسرائیل هشدار داد که ارتش این کشور ممکن است مواضع نظامی جمهوری اسلامی در عراق را هدف قرار دهد. او تصریح کرد که اسرائیل تحرکات ایران در خاک عراق و سوریه را به دقت دنبال میکند.
به گزارش دویچه وله، آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل روز دوشنبه (۳ سپتمبر / ۱۳ سنبله) در جریان کنفرانسی در اورشلیم (بیتالمقدس) گفت مواضع نظامی ایران در خاک عراق که از سوی اسرائیل مشکوک ارزیابی شوند، ممکن است هدف حملات هوایی قرار گیرند، همانگونه که اسرائیل مواضع نظامی ایران در سوریه را هدف قرار داد.
به گزارش خبرگزاری رویترز لیبرمن همچنین تصریح کرد: «ما در آنچه در سوریه اتفاق میافتد و همچنین تحرکات ایران در سوریه را به دقت دنبال میکنیم، اما خود را تنها به سوریه محدود نخواهیم کرد. این مسئله باید روشن باشد.»
وزیر دفاع اسرائیل در پاسخ به این که «منابع مطلع» از استقرار موشکهای بالستیک ایران در عراق سخن گفتهاند، اظهار داشت: «همانگونه که گفتهام ما تمامی تحرکات جمهوری اسلامی را زیر نظر داریم و فرقی نمیکند که منشاء خطر از کجاست.»
لیبرمن افزود: «آزادی اسرائیل نامحدود است و ما فعالانه این آزادی را حفظ خواهیم کرد.»
خبرگزاری رویترز روز جمعه (۳۱ اگست) در گزارشی اختصاصی و با استناد به «منابع مطلع» از استقرار موشکهای ایران در عراق خبر داده بود.
رویترز در گزارش خود نوشته بود که جمهوری اسلامی متحدان شیعه خود در عراق را به موشکهایی مسلح میکند که میتوانند ریاض، پایتخت عربستان سعودی، یا کلانشهر تلآویو در اسرائیل را هدف قرار دهند.
رویترز در گزارش اختصاصی خود با استناد به اظهارات دو منبع مطلع ایرانی، سه عراقی و دو مقام اطلاعاتی ـ امنیتی غربی، نوشته است که موشکها در ماههای گذشته به عراق منتقل شدهاند.
منابع غربی به رویترز گفتهاند که به نظر میرسد جمهوری اسلامی میخواهد عراق را تبدیل به پایگاه موشکی خود کند.
ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه، پنجشنبه گذشته (۳۰ اگست) ایران را متهم کرده بود، که با ارسال موشک برای مؤتلفان خود در منطقه باعث گسترش تسلیحات بالستیکی و رقابت تسلیحاتی در خاورمیانه میشود. او از ایران خواست که از تلاش برای سرکردگی در منطقه پرهیز کند.