صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

سپاه مسئولیت حمله به مقر دو حزب کرد ایرانی در عراق را پذیرفت

سپاه مسئولیت حمله به مقر دو حزب کرد ایرانی در عراق را پذیرفت

شمار کشتهشدگان حمله به پایگاه کردهای مخالف جمهوری اسلامی در اقلیم کردستان به ۱۵ تن و شمار زخمیها به بیش از ۴۰ تن رسید. سپاه مسئولیت حملات را پذیرفته است. اقلیم کردستان و رئیس جمهوری عراق حمله را محکوم کردهاند.
به گزارش دویچه وله، سپاه پاسداران ایران با صدور اطلاعیهای در روز یکشنبه ۱۸ سنبله (نهم سپتمبر) مسئولیت حمله به مقر دو شاخه از حزب دمکرات کردستان ایران در اقلیم کردستان عراق را برعهده گرفت. در این اطلاعیه آمده است که پس از «اعزام تیمهای تروریستی» در ماههای اخیر از اقلیم کردستان عراق به مناطق کردنشین ایران، «تنبیه و برخورد با متجاوزین در دستور کار» سپاه پاسداران قرار گرفته است.
سپاه پاسداران در اطلاعیه خود نوشته است که یگان موشکی نیروی هوافضای سپاه با مشارکت یگان پهپادی نیروی زمینی سپاه، روز شنبه «در یک عملیات موفق»، محل استقرار یکی از گروههای کرد را «با ۷ فروند موشک زمین به زمین کوتاهبرد» هدف قرار داده است.
سپاه پاسداران ایران همچنین ضمن «انتظار» از اقلیم کردستان عراق برای «مراقبت و کنترل جدیتر مرزهای مشترک»، به گروههای به گفته خود «تروریست و ضدانقلاب» هشدار داده است که «تکرار شرارت و شیطنت از سوی آنها را با پاسخهای سختتر و کوبندهتر مواجه خواهند ساخت».
برخی رسانههای نزدیک به حکومت ایران پیش از این نیز خبر را بازتاب داده و تصاویر و ویدیوهایی از این حمله موشکی را منتشر کرده بودند.
سایت «تابناک» نزدیک به محسن رضایی، از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران، نوشته بود که حملات توسط سپاه و از پایگاهی نزدیک ارومیه انجام گرفته و طی آن شش موشک به مقر احزاب کردی مستقر در اقلیم کردستان عراق شلیک شده است. همچنین سایت «الف» نزدیک به احمد توکلی از اصولگرایان سرشناس و سایت «انتخاب» سپاه پاسداران ایران را عامل حملات موشکی اخیر معرفی کرده بودند.
شمار قربانیان حملات موشکی ایران به مقر «حزب دمکرات کردستان» (حدک) و «حزب دمکرات کردستان ایران» (حدکا) در شهر کویه (کویسنجق) به ۱۵ تن و تعداد مجروحان به بیش از ۴۰ تن رسیده است. کوی سنجق در شرق اربیل، مرکز اقلیم کردستان عراق، واقع شده است.
کمیسیون سیاسی نظامی حزب دمکرات کردستان (حدک) روز شنبه طی اطلاعیهای که در وبسایت این حزب منتشر شد، اعلام کرد که در جریان حملات موشکی سپاه پاسداران ایران به قرارگاه دفتر سیاسی حدک ۱۳ تن از اعضای رهبری، کادرها و پیشمرگههای این جریان اپوزیسیون جمهوری اسلامی کشته و نزدیک به ۴۰ تن زخمی شدهاند.