صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۱ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

کاخ سفید در تدارک دومین دیدار دونالد ترامپ و کیم جونگ-اون است

کاخ سفید در تدارک دومین دیدار  دونالد ترامپ و کیم جونگ-اون است

کاخ سفید گفته است که در تدارک دومین دیدار بین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، و کیم جونگ-اون، رهبر کوریای شمالی است.
به گزارش بی بی سی، سارا ساندرز، سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید گفته است که دفتر رئیس جمهوری «مشغول هماهنگی» برای تدارک نشست بین رئیس جمهوری آمریکا و رهبر کوریای شمالی است. خانم ساندرز افزوده است که در پی نامه اخیر و «پیام گرم» رهبر کوریای شمالی برای رئیس جمهوری آمریکا، کاخ سفید از برگزاری ملاقات دیگری بین دو طرف استقبال کرده است. نشست قبلی دونالد ترامپ و کیم جونگ-اون، که اولین ملاقات یکی از رئیسان جمهوری آمریکا با رهبر کوریای شمالی از زمان تاسیس این کشور بود، در ماه ژوئن در سنگاپور صورت گرفت و از همان زمان، دو طرف در موارد متعدد از ارتباط دوستانه با یکدیگر و علاقه به ملاقات مجدد سخن گفتهاند.
سخنگوی کاخ سفید گفته است که «رئیس جمهوری نامهای از کیم جونگ-اون دریافت کرد که محتوایی بسیار گرم و مثبت داشت.» وی افزوده است که محتوای نامه منتشر نخواهد شد مگر اینکه رهبر کوریای شمالی با انتشار آن موافق باشد. خانم ساندرز گفته است که «منظور اصلی از این نامه ابراز علاقه و درخواست بررسی برگزاری ملاقات دیگری با رئیس جمهوری بوده که ما از آن استقبال میکنیم و روند هماهنگی برای تدارک آن را پیشاپیش آغاز کردهایم.»
وی نگفت که قرار است این ملاقات در چه تاریخی و چه محلی برگزار شود. نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد به زودی در نیویورک آغاز می شود و معمولا سران و رهبران کشورهای جهان در این نشست سخنرانی میکنند. این احتمال مطرح شده بود که ممکن است رهبر کوریای شمالی امسال شخصا برای شرکت در این نشست به نیویورک برود اما مقامات کوریای شمالی هنوز در این مورد تصمیمی را اعلام نکردهاند.