صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۷ جوزا ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترامپ: پس از انتخابات میاندوره‌ای با کیم ملاقات خواهم کرد

ترامپ: پس از انتخابات میاندوره‌ای با کیم ملاقات خواهم کرد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، با ابراز رضایت از گفتگوهای اخیر وزیر خارجه این کشور و کیم جونگ-اون، رهبر کوریای شمالی، گفته است دیدار رهبران دو کشور پس از انتخابات میاندورهای ایالات متحده صورت خواهد گرفت.
به گزارش بی بی سی، رئیس چمهوری آمریکا که در جریان یک سفر تبلیغاتی به نفع نامزدهای حزب جمهوریخواه در انتخابات میاندورهای کنگره این کشور با خبرنگاران گفتگو میکرد گفت که قرار است به زودی با رهبر کوریای شمالی دیدن کند اما افزود که "این دیدار باید به بعد از انتخابات موکول شود چون در حال حاضر نمیتوانم آمریکا را ترک کنم."
رایگیری برای انتخاب تمامی اعضای مجلس نمایندگان و یک سوم اعضای مجلس سنای کنگره آمریکا در ماه آینده میلادی برگزار خواهد شد. حزب جمهوریخواه در حال حاضر دارای اکثریت کرسیهای مجلس نمایندگان و اکثریت ضعیفی در مجلس سنا است و حفظ و تقویت این اکثریت برای تصویب برنامههای مورد نظر رئیس جمهوری طی دو سال آینده اهمیت فراوان دارد.روز یکشنبه این هفته مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، در پیونگیانگ، پایتخت کوریای شمالی با رهبر آن کشور ملاقات کرد. آقای ترامپ این ملاقات را بسیار سودمند توصیف کرده و گفته است که سه یا چهار محل برای برگزاری دومین نشست سران دو کشور مورد بررسی قرار گرفت.
وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه این هفته در پیونگیانگ، پایتخت کوریای شمالی، با کیم جونگ-اون دیدار کرد. در پایان این دیدار وزیر خارجه آمریکا گفت که پیشرفتهایی در زمینه غیراتمی شدن کوریای شمالی صورت گرفته و افزود که رهبر کوریای شمالی برای بازدید کارشناسان از بسته شدن یک محل انجام آزمایشهای اتمی ابراز آمادگی کرده است. وی همچنین گفت که «به توافق بر سر جزئیات غیراتمی شدن کوریا بسیار نزدیک شدهایم.»
خبرگزاری رسمی کوریای شمالی نیز در گزارشی پیرامون این سفر از «استقبال گرم و گفتگوهای صمیمانه» رهبر آن کشور با وزیر خارجه آمریکا خبر داد و نوشت که کیم جونگ-اون ضمن اعلام اینکه پیشرفتهای مفیدی در زمینه اجرای توافق نشست قبلی رهبران دو کشور در سنگاپور به دست آمده «مراتب سپاس خود را به پرزیدنت ترامپ به خاطر تلاش صمیمانه در این راستا ابراز داشت و از آقای پومپئو خواست تا درودهای گرم او را به رئیس جمهوری ابلاغ کند.»