صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۱ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

ترامپ: هیچ‌کس با ما بدتر از اتحادیه اروپا رفتار نمی‌کند

ترامپ: هیچ‌کس با ما بدتر از اتحادیه اروپا رفتار نمی‌کند

دونالد ترامپ اتحادیه اروپا را به سوءاستفاده تجاری از آمریکا و رفتار "خصومتآمیز" با این کشور متهم کرده است. او مجددا از سهم آمریکا در پرداخت بودجه ناتو نیز انتقاد کرده و گفته آمریکا نباید متقبل چنین هزینهای شود.
ترامپ گفته اتحادیه اروپا فقط برای این تشکیل شده تا از آمریکا سوءاستفاده تجاری بکند.
به گزارش دویچه وله، دونالد ترامپ در مصاحبهای با برنامه "۶۰ دقیقه" شبکه تلویزیونی سیبیاس مجددا به اتحادیه اروپا تاخت و گفت این اتحادیه فقط برای این تشکیل شده تا "از آمریکا سوءاستفاده تجاری بکند." رییسجمهوری آمریکا در این مصاحبه که روز یکشنبه ۲۲ میزان (۱۴ اکتبر) پخش شد، در انتقادات تندش از اتحادیه اروپا گفت: «هیچکس با ما بدتر از اتحادیه اروپا رفتار نمیکند.»
ترامپ در واکنش به خبرنگار سیبیاس که این اظهارات را «خصومتآمیز» خواند پاسخ داد: «میدانید چه چیزی خصومتآمیز است؟ نحوهای که آنها با ما رفتار میکنند.»
ترامپ و ژان کلود یونکر، رییس کمیسیون اتحادیه اروپا حدودا سه ماه پیش در کنفرانس مطبوعاتی مشترک در واشنگتن بدون اشاره به جزئیات، از قصد خود برای پایان دادن به جنگ تجاری میان آمریکا و اتحادیه اروپا و لغو افزایش تعرفههای گمرکی دوجانبه خبر دادند. با این حال تا کنون هیچ توافق مشخصی در این زمینه بدست نیامده است.
اوایل ماه جولای روزنامه آلمانی «هندلزبلات» بر اساس یک سند داخلی کمیسیون اتحادیه اروپا گزارش داده بود که این اتحادیه در برابر افزایش عوارض گمرکی برای خودروهای خود در ایالات متحده واکنش نشان میدهد و تعرفه خودروها و لوازم یدکی آمریکایی را بالا خواهد برد.
رییسجمهوری آمریکا در ادامه این مصاحبه در مقابل موضعی کمتر خصمانه در مقابل ناتو اتخاذ کرد اما در عین حال گفت: «میدانید موضوع چیست؟ ما نباید تقریبا تمامی هزینههای ناتو را متقبل شویم تا از اروپا محافظت کنیم و آنها علاوه بر این، در تجارت از ما سوءاستفاده میکنند. دیگر این کار را انجام نخواهند داد.»