صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۳۱ حمل ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آدم‌ربایی در میرجاوه؛ سپاه ایران «عوامل نفوذی» را متهم کرد

آدم‌ربایی در میرجاوه؛ سپاه ایران «عوامل نفوذی» را متهم کرد

سپاه "گروهکهای ضد انقلاب" را مسئول ربایش نیروهای هنگ مرزی میرجاوه معرفی کرده که با کمک "عوامل نفوذی" کار را به انجام رساندهاند. "برخی کشورهای مرتجع شرور و تروریستپرور منطقه" هم به حمایت از "اشرار" متهم شدهاند. به گزارش دویچه وله، روابط عمومی "قرارگاه قدس" متعلق به نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با انتشار اطلاعیهای به آدمربایی در مرز میرجاوه واکنش نشان داد. بر اساس اطلاعیه قرارگاه قدس، ۱۴ بسیجی بومی و نیروی هنگ مرزی شامگاه دوشنبه ۲۳ میزان (۱۵ اکتبر) در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) ربوده شدهاند.
بر اساس این اطلاعیه، آدمربایی در میرجاوه "با خیانت و تبانی عامل یا عوامل نفوذی گروهکهای ضد انقلاب» بوده است: «عوامل گروهکهای تروریستی که از سوی سرویسهای بیگانه هدایت و پشتیبانی میشوند، با فریب و تطمیع عوامل نفوذی، این حادثه را در نقطه صفر مرزی و روبهروی یکی از پاسگاههای مرزی کشور پاکستان صورت دادهاند.» اطلاعیه یادشده درباره «سرویسهای بیگانه» یا هویت «گروهکهای تروریستی» به جزئیات بیشتری اشاره نکرده است. قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه در ادامه اطلاعیه «برخی کشورهای مرتجع شرور و تروریستپرور منطقه» را هم به «حمایت و بهکارگیری» از «اشرار و تروریستها» در مرز ایران و پاکستان متهم کرده است.
حساب کاربری خبرگزاری فارس در توییتر پیش از ظهر دیروز توییت کرد که ربودهشدگان «بر اساس گمانهزنیهای اولیه» بر اثر غذای آلوده مسموم و توسط  گروه «جیش العدل» به داخل پاکستان منتقل شدهاند. بر اساس این خبر، گروگانها شامل شش بسیجی، چهار سرباز وظیفه و یک کادر مرزبانی بودهاند.
ساعتی پیش از انتشار اطلاعیه پایگاه قدس هم خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از کانال تلگرامی منتسب به گروه «جیش العدل» گزارش کرده بود که این گروه مسئولیت آدمربایی در میرجاوه را بر عهده گرفته است.