صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۳۰ ثور ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

تشدید تنش بین حماس و اسرائیل باعث نگرانی در مورد بروز جنگ دیگری شده است

تشدید تنش بین حماس و اسرائیل  باعث نگرانی در مورد بروز جنگ دیگری شده است

درگیری بین نیروهای اسرائیلی و شبهنظامیان حماس و متحدان آنان در غزه ادامه داشته و تلفاتی برجای گذاشته و قرار است کابینه امنیتی اسرائیل برای تصمیمگیری در مورد دور جدید خشونت تشکیل جلسه دهد.
به گزارش بی بی سی، روز سهشنبه، ٢٢ عقرب (١٣ نوامبر)، ارتش اسرائیل اعلام کرد که طی ساعات شب نقاطی از جمله یک ایستگاه تلویزیونی متعلق به گروه حماس را در داخل نوار غزه هدف حملات هوایی قرار داده است. منابع فلسطینی گفتند که حملات هوایی اسرائیل، چهار نفر کشته و شماری زخمی شدهاند و چندین ساختمان نیز به شدت آسیب دیده است.
ارتش اسرائیل همچنین گفته است که در اثر موشکپرانی از غزه به داخل اسرائیل، یک نفر کشته شده است.
دور جدید خشونت از روز یکشنبه و در پی عملیات کماندوهای ارتش اسرائیل در داخل نوار غزه آغاز شد. در این عملیات، هفت نفر از جمله یکی از فرماندهان ارشد حماس کشته شدند. هنگام بازگشت واحد اعزامی به غزه، یک افسر ارتش اسرائیل نیز در حمله شبه نظامیان حماس کشته شد. حماس هشدار داده بود که به این عملیات واکنش شدیدی نشان خواهد داد.ارتش اسرائیل گفته است که از عصر دوشنبه تا صبح سهشنبه، بیش از سیصد و هفتاد موشک از غزه به داخل اسرائیل پرتاب شد. اکثر این موشکها در محلهای غیرمسکونی به زمین اصابت کرد یا قبل از رسیدن به هدف توسط واحد ضدموشکی موسوم به گنبد آهنین منهدم شد.
تعدادی از موشکها به ساختمانهای مسکونی اصابت کرده و خساراتی به بار آورده و جسد یک مرد نیز از زیر آوار یکی از این ساختمانها بیرون کشیده شده است. مرد کشته شده فلسطینی بوده و پولیس سرگرم تحقیق پیرامون علت حضور او در خاک اسرائیل است. بیست اسرائیلی و یک زن فلسطینی نیز در اثر حملات موشکی از داخل غزه زخمی شدهاند.