صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

جمعه ۱۳ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

نرسیدن مرکل به مراسم گشایش نشست جـی ۲۰ به خـاطر نقص فنی هـواپیما

نرسیدن مرکل به مراسم گشایش نشست جـی ۲۰  به خـاطر نقص فنی هـواپیما

نقص فنی جدی در هواپیمای آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان سبب شد که او نتواند طبق قرار راهی بوئنوسآیرس شود و به همراه دیگر سران کشورهای عضو جی ۲۰، نشست این گروه در پایتخت ارجنتین را افتتاح کند.
    آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان شامگاه پنجشنبه ۸ قوس (۲۹ نوامبر) برای حضور در نشست سران گروه ۲۰ از برلین رهسپار بوئنوسآیرس شده بود. چندی از آغاز پرواز طولانی او اما نگذشته بود که خلبان هواپیمای ایرباس ۳۴۰ بر فراز خاک هالند ناگزیر شد به خاطر نقص جدی فنی به آلمان بازگردد و در میدانهوایی کلن / بن به زمین بنشیند.
به گزارش رسانهها، از آنجا که هواپیما مسیر چندانی را پشت سر نگذاشته و بانک آن هنوز از سوخت پر بود، روند فرود بر باند میدانهوایی نیز چندان خوشایند نبود.
طبق گزارش و اطلاعات اشپیگل آنلاین تمام سیستم ارتباطی هواپیمای خانم صدراعظم ظاهرا از کار افتاده بوده و بازگشت و فرود آن در کلن / بن تنها با کمک سیستمهای اضطراری که ایرباس مرکل به آن مجهز بوده، امکانپذیر شده است.
به نوشته اشپیگل آنلاین جدی و خطرناکبودن این نقص و خلل سبب شده که خلبانان بیدرنگ تصمیم به قطع پرواز بگیرند و به آلمان باز گردند. آنگونه که در گزارش اشپیگل آمده است، خدمه هواپیما تنها از طریق تلفن ماهواراهای که ایرباس ۳۴۰ مرکل به آن مجهز بوده، موفق شدهاند، با میدانهوایی کلن / بن تماس برقرار کنند و امکان فرود را فراهم سازند.
گفته میشود که وضعیت آنقدر جدی و خطرناک بوده که خانم اورزولا فون در لاین، وزیر دفاع آلمان بلافاصله پس از اعلام نقص فنی و خلل در پرواز مرکل، در جریان این موضوع قرار گرفته است.