صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

شنبه ۱۴ سرطان ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

پوتین: دولت اوکراین علاقه‌ای به برقراری صلح ندارد

پوتین: دولت اوکراین علاقه‌ای به برقراری صلح ندارد

ولادیمیر پوتین اوکراین را متهم کرده که تمایلی به پایان دادن به بحران پیشآمده میان این کشور و روسیه ندارد. پوتین گفته در شرایط فعلی مذاکرهای برای آزادی ملوانان بازداشتشده اوکراینی صورت نخواهد گرفت.
به گزارش دویچه وله، ولادیمیر پوتین، رییسجمهور روسیه دستیابی به صلح با دولت کنونی اوکراین را "ناممکن" دانسته است. او روز شنبه دهم قوس (اول دسمبر) در اظهاراتی با محکوم کردن اقدامات دولت اوکراین گفت: «تا زمانی که این دولت بر سر کار است، جنگ و تراژدیهایی از این دست همچنان رخ خواهند داد.»
پوتین در کنفرانس خبری خود پس از پایان نشست سران گروه ۲۰ در ارجنتین دولت اوکراین را متهم کرد که علاقهای به حل بحران پیشآمده با روسیه ندارد و گفت اوکراین به هیچ عنوان به دنبال "راهحلهای دوستانه" برای پایان دادن به وضعیت نیست. رییسجمهور روسیه اضافه کرد دولت اوکراین دائما ناکامیهای خود را تقصیر مسکو میاندازد.
پوتین تأکید کرد در شرایط فعلی مذاکرهای برای آزادی ملوانان بازداشتشده اوکراینی صورت نخواهد گرفت و تحقیقات در مورد حادثه پیشآمده در آبهای شبه جزیره کریمه همچنان در جریان است.
گارد ساحلی روسیه یکشنبه گذشته (۲۵ نوامبر) در نزدیکی ورودی دریای سیاه به دریای آزوف، به سوی سه قایق اوکراینی تیراندازی و ۲۴ سرنشین این قایقها را بازداشت کرد. در جریان تیراندازی به شناورهای اوکراینی، شش تن از آنها نیز زخمی شدند.
چند روز بعد، دادگاهی در روسیه برای سه تن از ملوانان به اتهام "ورود غیرقانونی" به آبهای روسیه قرار بازداشت موقت صادر کرد. اگر این اتهام در دادگاه تایید شود، ممکن است آنها به شش سال زندان محکوم شوند. ملوانان اوکراینی هماکنون به زندانی در مسکو منتقل شدهاند. یک روز پس از بازداشت ملوانان اوکراینی، پترو پروشنکو وضعیت جنگی در این کشور اعلام کرد و خواستار آزادی تمام ملوانان دستگیر شده اوکراینی شد. دولت اوکراین روسیه را به "تجاوز نظامی" متهم کرد و خواستار مجازات این کشور شد.
دولت روسیه اعلام کرده که دلیل شلیک گارد ساحلی این کشور به قایقهای اوکراینی "ورود غیرقانونی قایقهای جنگی اوکراینی به قلمرو آبی روسیه" بوده است.