صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

چهارشنبه ۲۷ سنبله ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اردوغان: قصد آسیب رساندن به حیثیت خانواده سلطنتی عربستان را نداریم

اردوغان: قصد آسیب رساندن به حیثیت خانواده سلطنتی عربستان را نداریم

رئيس جمهوری ترکیه در حاشیه نشست کشورهای گروه بیست اعلام کرد که پیگیری پرونده قتل جمال خاشقجی از سوی مقامات قضایی ترکیه برای آسیب رساندن به حیثیت خانواده سلطنتی عربستان سعودی نبوده است.
  به گزارش دویچه وله،  رجب طیب اردوغان، رئيس جمهوری ترکیه در حاشیه اجلاس کشورهای گروه بیست در بوئنوس آیرس خطاب به خبرنگاران گفت که روشن شدن ماجرای قتل این خبرنگار منتقد به سود خاندان سطنتی عربستان نیز بوده و پیگیری پرونده قتل خاشقجی از سوی ترکیه بدون هرگونه انگیزه سیاسی صورت گرفته است.
خبرگزاری رویترز غروب شنبه ۱۰ قوس (۱ دسمبر) اظهارات رئیس جمهوری ترکیه در ارجنتین را منتشر کرده است.
اردوغان خطاب به خبرنگاران گفته است: «ما خواهان آن هستیم که هویت قاتل پرونده خاشقجی از هر حیث فاش شود و عاملان این پرونده محاکمه شوند.»
موضوع پرونده قتل جمال خاشقجی بر حضور محمد بن سلمان، شاهزاده عربستان سعودی در همایش رهبران و سران کشورهای گروه بیست سایه افکنده است. این موضوع به حیثیت عربستان و شاهزاده این کشور در غرب نیز آسیب رسانده است. از محمد بن سلمان عملا به عنوان رهبر واقعی عربستان یاد میشود.
مقامات عربستان بارها پس از فاش شدن ماجرای قتل خاشقجی اعلام کرده بودند که محمد بن سلمان درباره قتل این خبرنگار منتقد هیچ اطلاعی نداشته است.
این در حالی است که اردوغان رسما گفته بود که فرمان قتل خاشقجی از سوی مقامات اصلی حکومت عربستان سعودی صادر شده است. او تلویحا به نقش محمد بن سلمان در این پرونده اشاره کرده بود.
اردوغان در حاشیه نشست کشورهای گروه بیست گفته بود: «ما هیچ انگیزهای برای آسیب رساندن به حیثیت خانواده سلطنتی عربستان نداریم. ما معتقدیم که پرتوافکنی به همه جنبههای قتل خاشقجی و مجازات همه عاملان این قتل موضوعی است که به سود عربستان نیز خواهد بود.»