صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

دوشنبه ۱۳ اسد ۱۳۹۹

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

آمریکا: یک فرمانده داعش را کشتیم

آمریکا: یک فرمانده داعش را کشتیم

جنگندههای امریکایی با حمله به یکی از مواضع داعش در سوریه، یکی از فرماندهان این گروه تروریستی را به قتل رساندند. واشنگتن ابوعمرین را برای قتل چند گروگان، از جمله یک امریکایی، مسئول میداند.
    حمله جنگندههای آمریکایی به یکی از آخرین مواضع داعش در جنوب شرقی سوریه بامداد یکشنبه (یازدهم قوس) انجام گرفته است.
برت مکگورک، نماینده ویژه واشنگتن در ائتلاف نظامی ضد "خلافت اسلامی" (داعش)، شامگاه یکشنبه در پیامی توییتری گفت: «نیروی هوایی ائتلاف با هدفگیری دقیق به مخفیگاه شماری از فرماندهان داعش حمله کرد، که یکی از آنها ابوالعمرین بود».
گفته میشود که ابوالعمرین برای قتل چندین اسیر جنگی، از جمله شهروند امریکایی پیتر کسیگ، مسئول بوده است. کسیگ یک مددکار بود که در سال ۲۰۱۴ به اسارت گروه تروریستی داعش در آمد و به دست این گروه کشته شد.
داعش پارسال بیشتر مواضع خود را در عراق و سوریه از دست داد. دو شهر موصل در عراق و رقه در سوریه دو پایگاه اصلی این گروه تروریستی شناخته میشدند.
ائتلاف زیر فرماندهی امریکا هماکنون از مبارزان کرد و عربی حمایت میکند که در شرق سوریه و نزدیکی مرز عراق با پیکارجویان داعش در نبرد هستند.
شامگاه یکشنبه رسانههای دولتی سوریه گزارش دادند که ارتش ایالات متحده به اهدافی در شرق سوریه موشک شلیک کرده است. ارتش سوریه ماه گذشته اعلام کرد که عملیات پیکار با داعش را با موفقیت به پایان رسانده است.