صاحب امتیاز: محمد رضا هویدا

مدیر مسوول: محمد هدایت

سر دبیر: حفیظ الله زکی

سه شنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۸

دانلود صفحات امروز روزنامه: 1 2 3 4 5 6 7 8

اعلام بالاترین سطح آماده‌باش امنیتی در فرانسه

اعلام بالاترین سطح آماده‌باش امنیتی در فرانسه

پولیس فرانسه میگوید که مهاجم مسلحی که در نزدیکی بازار کریسمس شهر استراسبورگ به روی مردم آتش گشوده بود، پس از در درگیری با پولیس متواری شده است.
به گزارش بی بی سی، فرانسه آماده باش امنیتی در این کشور را به بالاترین سطح ممکن برده و کنترلش بر مرزها را افزایش داده است.
در جریان این حمله سه نفر کشته و ۱۳ نفر زخمی شدند که وضعیت جسمی هشت نفر از آنان وخیم گزارش شده است. اگرچه، فرمانداری استراسبورگ اعلام کرده در جریان این حمله دو نفر کشته شدند. پیش از این پولیس گفته بود مهاجم در تبادل آتش با یک سرباز زخمی شده است. در حال حاضر، ۳۵۰ مأمور پولیس در شمال فرانسه به دنبال این مهاجم متواری میگردند. مقامات فرانسه گفتهاند ممکن است مهاجم از فرانسه خارج شده باشد.
همزمان آلمان نیز رفت و آمدها در مرز مشترک با فرانسه و در اطراف رودخانه راین را زیر نظر گرفته است.
پولیس فرانسه میگوید نام مظنون "شریف شکات" است. او ۲۹ سال دارد و به عنوان "یک تهدید بالقوه تروریستی" برای دستگاههای امنیتی شناخته شده بود.
"شریف شکات" پیش از این بارها بازداشت شده بود که آخرین بار آن مربوط به سال ۲۰۱۵ بود.
وزیر داخله فرانسه این تیراندازی را "واقعه مهم امنیت عمومی" در شهر استراسبورگ خوانده و از ساکنان مناطق اطراف محل تیراندازی خواسته از خانههای خود خارج نشوند.
پولیس اعلام کرده انگیزه پشت این تیراندازی هنوز معلوم نیست اما برخی رسانههای فرانسوی میگویند این بازارچه در گذشته هم هدف تهدیدهای اسلامگرایان افراطی بوده است. تا کنون هیچ گروهی نیز مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است.
آن طور که گزارش شده تیراندازی در یکی از میدانهای پرتردد مرکز شهر روی داده که در نزدیکی آن یک بازارچه ویژه کریسمس برپا شده است. گفته می شود وضعیت هشت نفر از زخمی های این حادث وخیم است.
پیتر فریتز که در محل تیراندازی حضور داشته به بیبیسی گفته وقتی تیراندازی را شنیده متوجه مردی شده که تیر خورده بوده، تلاش کرده او را احیاء کند اما مرد مجروح در برابر چشمان او جان داده است.